Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegségektől orvosi...

Kényszerbetegségektől orvosi segítség nélkül nem lehet megszabadulni? Nincs erre valami gyógyszer vagy gyakorlat?

Figyelt kérdés

2017. jan. 9. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy kényszerbeteg vagy? Nem esetleg csak vissza-visszatérő régebben beidegződött szokásokról van szó?
2017. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A valódi gyógyulási lehetőség a hipnobehaviorista terápia.
2017. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meglepő választ fogok adni: olvasd el dr. Natasha Campbell Gap-szindróma c. könyvét. A doktornő autista gyerekeket gyógyít étrendváltoztatással. Nekem az unokaöcsém autista, miatta kezdtem el olvasni ezt a könyvet, és olvasás közben döbbentem rá, hogy egy csomó tünet nálam is klappolt úgy, hogy nem vagyok autista. De Hippokratész is azt mondta, hogy "Minden betegség a bélből ered", és mindenféle idegrendszeri problémát okozhat a nem megfelelő étrend, az autizmus csak egy példa. Szóval próba szerencse alapon kipróbáltam ezt a Gap étrendet, és nem csak az emésztésem javult meg, de a bőrgombám és ezek a kényszeres dolgaim is megszűntek. Sztem egy próbát mindenképp megér mindenkinek, pár hétig nagyon oda kell figyelni, mit eszünk, ez kezdetben lehet, h nehéz (egyébként nekem nem is volt az), de tényleg elképszető változások vannak utána, sokkal több az ember életkedve meg minden. :)
2017. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 AttilaLIX ***** válasza:
Mit értessz kényszer szó alatt !!??
2017. jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kedves hármas válaszoló,

autistákat étrendváltoztatással gyógyítani... nem igazán. ez egy idegi fejlődési rendellenesség, genetikai okai vannak, és fejlesztő terápiával kell kezelni. Hippokratész elmélete pedig már réges rég elavult, és nem alkalmazzák a pszichológiában. a kényszerbetegség pszichiátriai betegség, nem lesz jobb attól, ha máshogy táplálkozik az ember. emögött sem emésztési okok vannak. gyógyszerek és pszichoterápia kell. a valódi OCD-vel otthon, segítség nélkül, puszta akaraterővel nem lehet mit kezdeni.

2017. jan. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
@3: Autistákat étrenddel gyógyít?! És még nem kapott Nobelt?! Hogy lehet ez?! Ja! HAZUDIK!
2017. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok.


Én is egyetértek az étrendváltoztatással. (Nagymértékben javul az egész közérzetem bizonyos tápanyagok fogyasztásától, ill. elhagyásától.)


Kiegészítő terápiának pedig a minél több és intenzívebb mozgás lehet a megoldás. Még ebben a hideg időben is...


(Persze azért nem muszáj az ónos esős, jeges úton elesni.)


A leírtak kapcsán jutott eszembe hirtelen ötletként: felnőttek részére nem gyártanak erősebb teherbírású szánkókat? Nem lenne rá kereslet? :)


(Mivel mol bubi bicikliállomásokat már jónéhányat láttam és felnőttrolleren is szoktak közlekedni az utóbbi pár évben - ha visszaemlékszem...)

2017. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!