Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudok oldalakat, ahol segítség...

Tudok oldalakat, ahol segítséget vagy valami kis biztatás kaphatnék ahhoz, hogy én is értékes ember vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lelkileg eléggé megvagyok törve. Fóbiáim is vannak, amitől csak nehezebb minden. Rengeteget hibázok a munkahelyemen, ami betudható a félelmeimnek is és annak,hogy úgy érzem nem vagyok alkalmas semmire és nem vagyok szerethető személyiség sem. Az emberekkel nem tudok kapcsolatot kialakítani. Beszélgetek velük,de barátságokat kiépíteni vagy jó viszonyt képtelen vagyok.

Jelentkeztem tb által fizetett pszichológushoz,de annyira hosszú a váró listája, hogy negyed évente tud fogadni, de akkor se mindig. Így meg nem jutok egyről a kettőre. Gyógyszert írtak volna fel (mondván nincs idő beszélgetésekre,mert sokan vannak). :/

Mit tudtok tanácsolni? :(

Köszönöm a segítséget előre is.


2017. jan. 9. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, Esetleg írnál magadról pár dolgot? Mennyi idős vagy milyen nemü,mik a problémák amiket nem tudsz megoldani. Segíteni biztos nem fog tudni itt senki ,de legalább kiírhatod magadból mi az ami bánt. Nem sok esély van rá ,hogy itt szakemberrel találkozol ,de talán hogyha leírod mi az ami téged bánt akkor pár hasznos útmutatást tudunk írni. Itt névtelenűl, személytelenűl írd meg a gondod.Azért kell a kor és a nem ,hogy könnyebben tudjunk tanácsot adni:)
2017. jan. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, hogy mertél segítséget kérni! Ez az első lépés a gyógyuláshoz. A Búrát ajánlom, rendes és összetartó közösség. Olcsó pszichológust a Jó Lélek Alapítványnál találsz. 4e Ft/alkalom. A Napkör csoportjai is jók!
2017. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendben. Magamról,amit lényegesnek tartok: A szüleimtől mindig elutasítást kaptam. A testvérem megszületése után elhanyagoltak érzelmileg. Állandóan szembetűnő különbséget tettek kettőnk között. Pl ő kapott karácsonyra egy számítógépet,én meg egy felsőt. Őt eltartják máig,mindent a segge alá tesznek. Nem azt mondom,hogy ezt irigylem...csak rossz volt ezt látni. Tanácsot se kérhettem sose. Mindenhonnan ki voltam közösítve, nem kedveltek. El is könyveltem,hogy engem nem lehet szeretni,amit máig érzek. A fiúk se közelednek felém,nem is közeledtek. Visszahúzódó,de mosolygós lány vagyok,aki azért próbál kezdeményezni beszélgetéseket,de nehéz. 1 hónapja dolgozom egy olyan helyen,ahol előzőleg ismertek. Csoportokban vagyunk,de nem igazán tudok beilleszkedni. Mindenhol kiközösítve vagyok. Szeretnék változtatni, de nem tudom,hogy állhatnék neki. Elkezdtem már magamtól undorodni is,hogy mindenhol a kiközösítés ér,ami miatt gyomoridegem van,állandóan megy a hasam,félek,hogy hányni is fogok. Pánikrohamaim vannak,ami alatt szédülők, hányingerem van és menekülnék a helyről,ahol vagyok.

29/L

2017. jan. 9. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:

A csoport és az egyéni terápia hatékonysága között ég és föld a különbség, de nyilván nem negyedévente...

Én a helyedben mindenképpen kisakkoznám valahogy, hogy egyéni terápiára tudjak járni, ennél jobb befektetés ugyanis nem létezik. De szerintem ezt te is tudod, hiszen már kértél segítséget, csak a tb annyit finanszíroz, amennyit... igazán hatékonyan csak magánban lehet segítséget kapni, annak viszont ára van. A jó hír, hogy egy hatékony terápia menet közben kitermeli az árát, hiszen ahogy egyre jobban ki tudsz állni magadért, nő az önbizalmad, az anyagi helyzeted is javul ezzel együtt. Nálam legalábbis így volt. Mínuszban voltam, mikor belevágtam a terápiámba, fogalmam sem volt, miből fogom finanszírozni... de megoldódott és nagyon megérte belevágni.

2017. jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinek vannak hibái!

Mindenkiben van jó rossz egyaránt,ne aggódj.


Sajnálom hogy a szüleid hogy különbséget tettek..

ez ellen nem tudsz mit tenni,megértelek hogy ez rosszul esett neked..

2017. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!