Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a jelenség minek tudható be?

Ez a jelenség minek tudható be?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy még pár hónappal ezelőtt fordult elő velem egyik hajnalban, hogy felriadtam és alig kaptam levegőt, pörgött a szívem, és szédültem, utána ahogy feküdtem az ágyban, elkezdtem nagy levegőket venni, és nagyjából rendbe jöttem, utána gyors vissza is aludtam. Ez az egész csak egyszer fordult elő velem... olyan, mintha valami pánikroham lett volna.


Mással is történt már ilyen?


2017. jan. 12. 00:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat mindenkitől, azt elfelejtettem leírni, hogy évek óta komoly pszichés problémákkal küzdök... Ezzel lehettek valamilyen összefüggésben a velem történtek?
2017. jan. 12. 00:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Apnoé vagy alvási paralízis.
2017. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyik se vészes, csak meg kell találnod azt ami kiváltja és elmúlik.
2017. jan. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehettek. Gondjaid vannak, és nem bírsz rendesen aludni, lazítani. A tested lazítana, de a lelked háborog.
2017. jan. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
állítólag van olyan, hogy pánikrohamra riadsz fel.
2017. jan. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, nálam így kezdődött a pánikbetegség. A következő(k)nél már nem tudtam megnyugodni, ügyeletet kellett hívni, kórházba kerültem, kivizsgáltak és mivel szervi okot nem találtak, pszichiáterhez küldtek.

Később már nem csak éjszaka, hanem nappal is, a legváratlanabb helyzetekben jöttek a rohamok.


A kontrollált légzés amúgy a legjobb a pánikroham csillapítására, ezt tanítják is.


És igen, a pszichés problémák egyértelműen összefüggnek a pánikbetegséggel (nagyon sok depressziós, személyiségzavaros stb. embernek van pánikbetegsége, jártam pszichoterápiás csoportba, a csoport fele pánikbeteg IS).

Nekem pszichoterápiával sikerült kijönni belőle teljesen (azzal, hogy a pszichés problémáimat feldolgoztam).

2017. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez pánikroham, de biztosan nem alvási paralízis.
2017. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!