Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen, ilyen feltétele...

Létezik ilyen, ilyen feltételekkel? (pszichológia-agy) (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van ingyenes önkéntes beutaló nélküli agyvizsgálat az agy egy bizonyos részére/az egészre?

Ha ilyen van, és feltételezzük hogy találnak valamit ami biztosan bizonyítottan káros pszichológiai problémákat vált ki ,akkor szólni fognak szakorvosnak (pszichológus, pszichiáter)? Kötelességük szólni? Ha én nem akarom hogy mondják se orvosnak se pszichológusnak, pszichiáternek, se senki másnak akkor kérhetem hogy ne tegyék?



2017. jan. 12. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat olvasni arról, hogy az agy bizonyos területei bizonyos betegeknél tűlzottan vagy pedig alulműködnek. Viszont ezek inkább kutatási jellegűek. Én olyanról nem hallottam még, hogy ez alapján állítanának fel gyakorlatban diagnózist.
2017. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%

Ha van is, akkor is konkrét célcsoportot vizsgálnak meg, akik kötődnek a kutatás témájához. Például olvastam, hogy Szegeden vizsgálták olyanok agyát, akik részt vettek pszichoterápián (ezzel bizonyították, hogy a terápia megváltoztatja az agy szerkezetét, működését).

Annak, hogy csak úgy, az "utcáról" be lehessen kerülni egy kutatásba, nagyon minimális az esélye.


Ami pedig a feltárt problémákat illeti: az egészségi állapotod a magánügyed. Bármilyen szakorvos bármilyen problémát észlel, neki nem kötelessége azt jelezni senkinek, csak neked. (Kivéve természetesen az akut eseteket, amikor valaki sürgős ellátásra szorul.) Egészen addig, míg a saját lábadon fordulsz orvoshoz és nem vagy közvetlen veszélyben, te magad döntesz arról, hogy aláveted-e magad a vizsgálatoknak és azok eredményét kivel osztod meg.

2017. jan. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!