Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agorafóbia. Valaki akinek...

Agorafóbia. Valaki akinek volt/van agorafóbiája, vagy ehhez hasonló gondja az tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Mindig is pánikoltam az olyan helyzetektől amikből nincs hírtelen kiút (pld vonat, lift). De mondjuk a nyílt, emberekkel teli helyekkel nincs bajom. Voltam fesztiválon, és ünnepségeken is és eszembe sem volt a pánik. A vonattal és busszal voltak gondjaim, de azokat le tudtam küzdeni egyedül. Ma már nyugodtan szállok fel mindkettőre. Viszont a legnagyobb gondom a nagyobb utazásokkal van. Míg fiatalabb voltam nem törődtem ezzel, de most (19 vagyok) egyre többet és egyre messzebb kel mennem. Kb egy hónap múlva munka miatt viszonylag messze kéne utaznom több hónapra, de már most elkap a szorongás ha ebbe bele gondolok. Ha valaki tud segíteni vagy tudna beszélgetni velem erről az sokat segítene. (Olvastam hogy van aki a házból se mer kimenni, és fél az emberekkel teli helyektől. Elképzelhető hogy ez nálam még csak ezut fog kialakulni? Vagy ha eddig nem volt ezekkel gond akkor nem is lesz?

2017. jan. 12. 23:49
 1/4 jeverezi ***** válasza:
40%
erre szedsz valamilyen gyógyszert?
2017. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2017. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak hogy tudd:

Bezártságtól való félelem: klausztrofóbia

Nyílt terektől való félelem: agórafóbia

2017. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

csak hogy tudd:

"A ma elterjedt szóhasználat azonban többet jelent ennél. Agorafóbia az is, amikor valaki a közlekedéstől fél, vagy a boltba nem mer bemenni. A mindennapi értelmezés szerint az is

agorafóbia , amit korábban még klausztrofóbia jelenségként, azaz a bezártságtól való félelemnek neveztek. Az agorafóbia tüneteiben szenved ugyanis az is, aki a közlekedéstől fél, félelmét azzal magyarázza, hogy azért nem mer felszállni egy buszra vagy vonatra, mert ott be van zárva, nem tud bármikor kiszállni, lelépni. Igen gyakori a lifttől való félelem"


És ezg nem én találtam ki


[link]

2017. jan. 13. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!