Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jártál pszichológushoz?...

Jártál pszichológushoz? Segített? Bevált? Miért?

Figyelt kérdés
Munkahelyi, életvezetési elakadások miatt nézelődöm pszichológusok közt. Két ismerősöm járt,és saját beszámolójuk alapján sajnos nem jutottak túl a problémájukon, nem érezték segítségnek, csak anyagilag terhelte őket a sok ülés, így egy idő után nem jártak. Viszont a problémáim egyre jobban nyomasztanak,az alapgond mondhatni évek óta. Családállítást próbáltam, egy szintig jó volt,de nem elég. Kíváncsi lennék tapasztalaltra, ki milyen életvezetési gonddal fordult pszichológushoz, meddig járt, mennyire segített neki stb stb...minden tapasztalás érdekel :) kérem olyanok írjanak, akik már próbáltak valamikyen módszert pszichológussal.

2017. jan. 15. 13:24
 1/5 jeverezi ***** válasza:
jártam, segített is és bevált persze! Azért mert gyógyszerrel is kezelt (pszichológus aki pszichiáter is egyben) és sikerült túljutnom a súlyos szorongáson és depresszión :)
2017. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jártam, segített, de mire találtam valakit, aki jó is benne voltam párszor rosszaknál is, akik kb. azon a szinten vannak, hogy mi a hobbid? és miért nem csinálod akkor?(pl. csak nyaron jó azt csinálni).Jónak azt tartom, aki képes onmagat elfogadni, ezáltal masokat is.
2017. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat. En ugy erzem nincs ugymond sulyos problemam, pl ongyilkossagi gondolatok vagy egyeb nagyon komoly dolog, vegulis munkam is van, de megis van valami ami nem hagy nyugodni...ugy gondolom ennek mar jelentoseget kell tulajdoniatni mielott rosszabb lesz. Csak epp ez az, nem akarok egy mi a hobbid, meg uhum-aham-ertem-tehat ugy erti hogy...szintu emberhez menni, mert akkor beulok egy kavera egy ismerossel. No szoval mozdulnek is de hiszen is meg nem is hogy egy pszihologus tud nekem segiteni.
2017. jan. 15. 21:55
 4/5 anonim ***** válasza:
bár messze nem vagyok még felnőtt (16 leszek májusban) én is felkerestem a suli pszichológust első sorban azért mert nagyon nyomasztott ez a ballagásos/elválós herce hurca. 6 hétig jártam hozzá folyamatosan (heti egyszer) és segített. Nem tudom, lehet nélküle is sikerült volna elballagni és kibírni az egészet, de segített hogy kimondhattam azt amit még a legjobb barátaimnak/ szüleimnek sem tudtam, hisz abban az időszakban mindenkinek volt elég baja. Azóta még 3X voltam nála mivel elakadtam az új suliban, plusz most még a családban is változnak (nem is kicsit a dolgok) és helyre tett. Szóval ja sokat segített. Nekem szerencsém volt hisz nagyon hasonlítunk egymásra, itt olvastam hogy sokan sokáig keresgéltek amíg megtalálták az igazit. Csak hajrá :)
2017. jan. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én csak akkor fordultam szakemberhez, amikor már komoly volt a probléma (súlyos depresszió). Utólag már tudom, hogy előbb is lehetett volna, hiszen nem éreztem jól magam a bőrömben korábban sem, voltak elakadások az életemben. Én azt mondom, minél korábban mész, annál jobb: nem kell megvárni, hogy összeomoljon az életed.

Természetesen a jó szakember elengedhetetlen.


Az meg, hogy másoknak nem segített... nézd, tényleg sok a rossz szakember, na meg az emberek egy része nem nagyon vonódik be a terápiájába, nem igazán mert szembenézni saját magával, a problémáival: ők idő előtt abbahagyják és nekik tényleg nem segít. A világ legjobb pszichológusa sem tud segíteni azon, aki nem fogadja el a segítséget.


Ami pedig a családállítást illeti: nem is lenne szabad terápiás támogatás nélkül végezni. Az csak arra jó, hogy kapj egy rakás fejbevágó felismerést aztán magadra hagynak vele, hogy küzdj meg vele egyedül. Ez többet árt, mint használ. Jobb helyeken úgy zajlik a családállítás, hogy elmész a pszichológussal együtt (!) és utána közösen feldolgozzátok a tapasztalatokat.

2017. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!