Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gombócérzés a torokban...

A gombócérzés a torokban kialakulhat a szorongás miatt?

Figyelt kérdés

Két napja kiderült, hogy allergiás vagyok a kagylóra, elkezdtem gombócot érezni a torkomban, égett a gyomrom stb, azzal el is mentem orvoshoz, kaptam szurit, minden király volt utána. Nem is volt semmi gond egészen ma délelőttig...Vizsgám volt, ideges voltam, hányás-hasmenés kerülgetett, és elkezdtem érezni egy bazinagy gombócot a torkomban lent, középen, amit érzek ha nyelek, ha csak levegőt veszek, szóval egyfolytában...néha szúr is, néha olyan, mintha tűnne elfele, de aztán megint érzem. Sokszor vagyok feszült, a szívem gyorsan, szabálytalanul ver, ideges vagyok, és még jobban be tudom pánikoltatni magam, ha egy ilyen tünet jelentkezik. Pánikrohamaim is vannak bőven....lehet hogy ez a stressz miatt van, vagy még mindig az allergia tünete? Mit lehet ellene tenni, ami gyors és hatásos?


20/L


2017. jan. 18. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, én szorongok és állandóan gombóc van a torkomban.
2017. jan. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A tünetek alapján enyhe pánikrohamra gondolnék, ilyenkor az a fontos, hogy megnyugtasd magad belül, a szorongás hihetetlen dolgokat képes előidézni a szervezetben. Én nem kaptam levegőt, izzadni kezdtem, kivert a víz és szédültem, a baloldalam fájt, olyan volt, mintha elszorították volna a torkom és székelési ingerem volt, plusz rettegtem, hogy összeesek az utcán...nem bírtam felállni, úgy remegtem. Mindezt a pánikroham miatt.

Vannak nyugtató hatású gyógyteák, az orrodon vedd nyugodtan a levegőt és tudatosítsd magaddal,hogy elmúlik, nem lesz semmi baj!


L/21

2017. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én gyógyszerre vagyok allergiás,kiderült stb.. és utána nekem is ezek voltak a tüneteim. Szerintem ez pánik, és néha még mindig kijön nálam is. De ilyenkor megpróbálok lenyugodni, ha olvasok elmúlik, tehát innen tudom hogy igazából nincs baj. nagyon nagy erő és józan gondolkodás kellett nekem hozzá hogy legyőzzem. A mai napig ha valamilyen új gyógyszert veszek be érzem a tüneteket, amik szerencsére nincsenek is. Szóval nyugodj le ilyenkor és ha elmúlik a pánik és a stressz akkor a gombóc érzés is elmúlik. Tereld el ilyenkor a figyelmedet, attól megnyugszol.
2017. jan. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mindez a fejedben dől el, csak te tudod, megnyugtatni magad!

levendula, orbáncfű

[link]

2017. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
siman leheg refluxod es akar egy nyelocsofekelyed is
2017. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!