Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szellemileg visszamaradott...

A szellemileg visszamaradott egyéneken mi tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Pl. ha van egy ember aki 27, de agyilag a 16 éves szinten van megrekedve. Mi van olyan esetben, amikor az illető ráadásul ezt tudja is magáról?
2017. jan. 20. 03:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy segíteni kell neki? Ezek az emberek sokkal boldogabbak mint bárki a világon!
2017. jan. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a példa még nem mondható szellemileg visszamaradott egyénnek.
2017. jan. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fogadjunk Kérdező, hogy te most a Molnár Krisztiánról írtál :D Ő tényleg szellemileg visza maradott, és beteg ember. Szerinted miért járt kisegítő iskolába? Ő ennek ellenére azt állítja magáról, hogy ő nem fogyatékos, de nem tud két számot összeadni és nem tud olvasni és sorolhatnám. Kifejezni nem tudja magát és kordinálatlan a mozgása is, egy dobozt nem képes kinyitni. Le van százalékolva, esélye nincs arra, hogy legyen munkája, az állapota miatt. Ő úgy gondolja azért nem veszik fel sehová, mert kövér. Jah és még cukorbeteg is és alkoholizál. Egy csődtömeg szerencsétlen. Nem tudsz a szellemi kapacitásán segíteni, ő ezen a szintem megragadt és ennyi. Sajnos, ő nem fog már veltozni 27 éves elmúlt.
2017. jan. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést... ha valaki ilyen szinten visszamaradott szellemileg, az értelmi fogyatékos, akivel vélhetően szakemberek foglalkoztak/foglalkoznak, hogy a lehetőségekhez mérten teljes(hez közelítő) életet tudjon élni.

De szerintem te nem erre gondolsz, hanem arra, amikor valaki érzelmileg éretlen, önállótlan, stb. Ez pedig olyan szinten összetett probléma, amit nem lehet egyszerűen házilagosan kezelni. Ha az illetőt zavarja, kérje szakember (pszichológus) segítségét (az önállósodásban, felelősségvállalásban, felnőtté válásban rengeteget tud segíteni a pszichoterápia). Ha meg nem zavarja és nem akar rajta változtatni, akkor így marad.

2017. jan. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!