Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alábbi lelki problémára...

Az alábbi lelki problémára tudnátok megoldást ajánlani? Pszichológushoz megyek szerdán. F/31

Figyelt kérdés

- önértékelési problémák

- úgy érzem, hogy nem szeret senki

- megfelelési kényszerem van. kitalálom(beképzelem?!), hogy mások mit várnak el tőlem, és ezt próbálom teljesíteni (külsőségek: nézzek ki jobban, legyen jobb telefonom, autóm....)

- hiányzik a szeretet az életemből. az ölelés. egy mosoly. bármi.

- félelem attól, hogy nem teljesítek jól a munkahelyen (egyre jobban csúszok le, úgy érzem)

- iszonyatosan félek a pénzügyi összeomlástól

- nem tudok koncentrálni arra amit mondanak nekem. (nem figyelek, nem értem amit mondanak, máshol jár a fejem. ez egyébként iskolás koromban és egyetemen is fokozottan jellemző volt!)

- alacsony libidó

- maximalizmus (munkában, párkapcsolatban)

- minden szórakozási lehetőséget (biciklizés, sportolás, kínnak tekintek, nincs kedvem hozzájuk, nem érdekelnek)

- nem fogadom el az embereket, folyton mások hibáit látom meg

- nem vagyok tisztában azzal, hogy mit szeretnék az életben.

(csapongok: egyszer külföld, anyagi jobblét, egyszer itthon, elvonulva a társadalomtól)

- 30 évesen volt (fél évig) először barátnőm. nem szenteltem neki elég figyelmet (csak hétvégén 1, 1,5 napra találkoztunk. hétközben fbookon beszéltünk (nem egy városban laktunk). kevés volt a szex is. havonata 1-szer). sokat sírtam, sokszor nem szolt hozzám, a végén már 5-6 óra hosszát nem szólalt meg.

- vettem egy autót, de a régihez kötődöm. ellentmondásba keveredtem magammal. van hogy európai körutakra mennék autóval barátokkal, van hogy inkább vonatoznék munkahelyre is, és nem használnék autót.

- anyukám meghalt 13 éve

- apukám 90%-os rokkant 9 éve

- otthon lakom apummal, érzelmileg vele nem igazán tudok beszélgetni dolgokról

- nagyszülők nem élnek már

- lelkileg nem támaszkodhatok senkire

- szeretnék boldog családi életet, egy barátnővel, két gyerekkel

- folyton több lánnyal beszélgetek, de nem merek lépni egyiknél se, és ha lépek is, csalódom benne az elvárásaim miatt


tünetek:

- folyamatosan 2 hónapja ég a bőröm belülről

- magas a pulzusom

- esetenként a homlokomnál enyhén fáj a fejem

- reggeli ébredésnél teljesen magam alatt vagyok

- autóvásárlás óta éjjel nem tudok aludni. 2-kor, vagy 3-kor, vagy 4-kor megébredek, visszaalszom, vagy telefont nyomkodok (max 5 órát alszom éjjel)

- szívemnél alul körbe fájdalomérzet

- kedvtelenül, erőltetve tartom a kapcsolatot a barátaimmal, nehogy elveszítsem őket. (unalmas vagyok és zárkózott)



2017. jan. 21. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Amiket felsoroltál azoknak egy részét én is átéltem.Jól összeírtál egy listát a hibáidról,és a gondjaidról.De nem vagy egyedül ! Örülj,hogy édesapád él,és ha beteg is,de van apukád.Barátnőd meg lesz másik.Lassíts az életeden,és ne legyél önmagaddal szemben ennyire kritikus.Vannak neked jó tulajdonságaid is !
2017. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Vannak neked jó tulajdonságaid is"


Hát igen...

De ennyi sajnos nem elég, mert a legtőbb nőnek az számít a legjobban, hogy iszonyat jól nézzen ki a pali!

Mert ha nem vagy egy álomszép, de rendes vagy, jó a személyiséged, annyi nem elégséges a számukra!

Mert már olyat is kaptam egy nőtől, amikor megismerkedtünk, hogy "rendes vagy, normális, jófej, meg minden, de nem tudok veled mit kezdeni!"...

És ez már több éve így megy.


32/F

2017. jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

én nem a másik nem leszólásával szeretnék foglalkozni itt, hanem a felsorolt problémáimra kérek segítséget!

akár saját tapasztalatot, vagy esetleg pszichológus, pszichiáter segítségét, aki olvassa ezt!

köszönöm a válaszokat előre is!

2017. jan. 21. 11:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Újra elolvastam az írásodat.A lány után lettek ezek a gondjaid erősebbek ugye ? Ez hogy 5-6-órahosszáig nem szól hozzád ezt én úgy nevezem,hogy "csendes terror"...Te meg gondolom azon kattogtál belül,hogy már megint mi a gond...Én is voltam rossz lelkiállapotban.Depressziós is voltam.Pszihiáternél is voltam,gyógyszert is írt ki.A gyógyszer egy ideig segíteni fog,ha a pszihológus pszihiáterhez küldene.Íhy elsőre antidepreszánst írnának ki,és xanaxot,meg valamit a probléma lelki gyökerére...Én már kifele jövök ebből a helyzetből.Számomra a hit volt a megoldás.Elmentem egy hívő gyülekezetbe,és barátságosan fogadtak az emberek.Szeretettel !Szeretetet kaptam,és megértést.Én édesanyám halála után voltam padlón.Két évvel ezelőtt.Holnap vasárnap rengeteg helyen lesz Istentisztelet.Bármelyik gyülekezetet választhstod.Én ott tudtam sírni,és megkönnyebbülni.Itthon be voltam feszülve,és nem sírtam ,azért hogy apuban erőssítsem a hitet hogy túléljük ezt a nehéz helyzetet.Nincsennek tökéletes emberek.Isten segíteni fog rajtad ! Nekem is segített,és segít minden nap.
2017. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
pszihologuskereso.hu én itt írtam le egy gondomat,és választ is kaptam másnap.1000 karakterben tömöre fogalmazd meg a legfőbb problémát,és meglesz a válasz.Van kiút !
2017. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amit írtam oldalt.Ott valódi pszihológusok válaszolnak,és ingyenesen.Én nem vagyok pszihológus,csak egy olyan ember aki depressziós volt.És most valószínűleg te is depresszióban vagy.De mint írtam én nem vagyok orvos.Diagnózist csak orvos állapíthat meg.Sok sikert,és gyógyulást kívánok !
2017. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Fel is tettem a kérdést az említett oldalon. Várom nagyon a választ!


Ettől függetlenül, továbbra is várom a ti válaszaitokat is!

2017. jan. 21. 11:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Edesapam sajnos amellett hogy 90%-os rokkant es nincs lelkiismeretem itthagyni, meg terrorizal is. Leszol mindent amit csinalok. Rangatja a vallat az otleteimre, onmagat fenyezi tizeneves koromban tortent serelmei miatt. Hogy en ezt mondtam anyammal meg azt mondtam anyammal, pedig o mar akkor megmondta... holott anyu is mar 13 eve halott.
2017. febr. 10. 19:22
 9/10 anonim ***** válasza:

sajnálom :(


- nem fogadom el az embereket, folyton mások hibáit látom meg

Fogadd el az embereket,mindenkinek vannak hibái!

2017. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom segít-e, de már annyi mindene átmentél (egyedül), hogy már felesleges a felsoroltakon aggódnod.


Ráadásul magadban, előre aggódsz a semmin. Annyit aggódtál már, hogy ezeknek ha csak a fele nem is igy van, már akkor is csak szenvedsz.

Szóval kontrolláld ha tudod ezeket a gondolatokat, és fékezd meg. Pl hogy mit gondolnak rólad- ráérsz ezen kattogni majd ha szembesülsz vele. Különben sem a világ vége. ÉS a többivel is.


Valamint azért jó, ha találsz olyan tevékenységet, ami leköt, örömet okoz. Meg legyen kicsit több hited magadban/önbizalmad.

2017. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!