Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiségzavar okozhat...

Személyiségzavar okozhat amnéziát?

Figyelt kérdés
Néha nem emlékszem rá miket csináltam néhány órája. Előfordulhat, hogy amikor altert cserélek, akkor a korábbi alter magával viszi az emlékeit?

2017. jan. 21. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Melyik személyiségzavarnak vannak alterei..?
2017. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hülye vagyok, nem tudtam hogy a többszörös személyiséget, multiplex személyiségzavarnak is hívják. Igen lehetséges.
2017. jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan a kérdésre válaszolva igen, sok személyiségzavar okozhat amnéziát és diszsociációkat. Sőt, akár bipoláris depressziónál is előfordulhat, amikor nagyon feldobott állapotban van az illető, az alváshiány, és az agy felfokozott működése miatt előjöhetnek ilyen tünetek.


A magyarázatot nem nagyon értem, hogy mire vagy kíváncsi. A DID-nak több fajtája van, az egyik típus, amikor az alterek nem tudnak egymásról és ilyenkor egyértelműen mindenki magával viszi a saját emlékeit. "Senki" nem tud semmiről.

A másik lehetőség, ha egymás emlékeit ismerik, de nyilván te nem, ha blackoutod van. Ha nincsenek flashbackek, akkor egyértelműen magukkal viszik az emlékeket.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy az emlékezetkieséseidet ez a betegség okozza-e: ezt orvos tudja csak megállapítani. Tehát, ha nincs ilyen diganózisod, akkor érdemes tisztában lenned azzal, hogy az emlékezetkiesést számos dolog okozhatja a DID-n kívül. Mindenesetre ez elég súlyos állapot, mindenképp érdemes lenne vele orvoshoz fordulni.

2017. nov. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!