Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baj? Mi a kevés...

Mi lehet a baj? Mi a kevés bennem? Vagy miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Üdv!18 éves fiú vagyok,adott egy 'Betegségem'Dadogok..Ezalatt azt értem,hogy nehezen tudok kimondani szavakat,nem az,hogy keverem őket.Ami nagyon lehúzza az önbizalmamat.Ezáltal pl ma is volt rá példa beakartam menni egy 'nem ön kiszolgáló boltba,hanem ahol kérni kell,tehát beszélgetni.Egyszerűen van bennem valami,ami visszatart,hogy bemenjek ilyen boltba,mert van bennem egy 'félelem' belső feszkó és ezáltal nem is tudok be menni .Egyszerűen tudom,hogy mit akarok csak félek bemenni.Azért mert én azt gondolom,hogy a másik fél mit gondol a beszédemről hülyének néz..és ez engem nagyon zavar.Úgymond határozott ember vagyok.az akarat erőm is megvan..több mint 2 éve edzek.Reggel 4 kor kelek hogy bebiciklizzek a tőlem 4 km re lévő álomásra hogy eltudjak menni munkába.Esőbe,szélbe,mindenbe..de egyszerűen amikor beszélni kell egy 'idegen emberrel akkor szinte ledermedek. pedig eltudnék beszélgetni vele mindenről. de inkább kevesebbet mondok,kérdezek.mert szégyellem,hogy így beszélek.S arról ne is beszélve,hogy az a legszarabb érzés,amikor tudod mit akarsz pontosan mondani,de körül kell írnod, mert azt a szót nem tudod kimondani,vagy nehezen.:( valami tippetek,tanácsotok esetleg?

2017. jan. 23. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezzel logopédushoz kell járni, nem házilagosan gyógyul a dolog.
2017. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Általános iskolába 8 évig jártam logopédushoz,később elmentünk pszichológus hoz is.Semmi javulás.Én ezekbe már nem hiszek. ha segített volna akkor is csak addig amíg jártam volna hozzá. most tételezzük fel.Életem végéig járjak hozzá vagy mi ? :( :(
2017. jan. 23. 15:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezen a logopédus valóban nem segít. Egyet tudsz tenni, kérdező, kidolgozni egy olyan egyedi dallamos beszédstílust, mint pl Galla Miklós. Gyanítom, ő is dadogott, ezért beszél így.
2017. jan. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálom.igaz Őze Lajos is dadogott 20 éves korá-ig,aztán egyszer csak''Fel oldódott benne valami belső feszültség''Halottam már erről,hogy egyszer csak az esetek (kevés százalékában) teljesen megszűnik.
2017. jan. 23. 15:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Érdemes azért megkérdezni több szakembert erről, hogy mit lehet tenni. Talán az az egy nem értett hozzá.
2017. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én "házi" beszédgyakorlással is sokat javultam beszédben, boltban sem probléma már kérni valamit (még ha időnként el is akadok, és furán néznek rám, ami viszont közel sem érdekel annyira, mint régebben - talán ezért is beszélek most jobban, mert kevésbé foglalkozom mások véleményével).
2017. jan. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen,igaz amit mondasz,annyi lenne a lényeg,hogy nem kell velük foglalkozni,de hát ugye ezt nem olyan egyszerű elhitetni bennem.Szoktam olvasni is.
2017. jan. 23. 16:16
 8/10 A kérdező kommentje:
Had kérdezzem meg,a házi beszédgyakorláson belül mit értesz?
2017. jan. 23. 16:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Főként hangos olvasás, beszédritmus-gyakorlatok és vizualizáció/agykontroll + beszéddel kapcsolatos gondolkodásmód megváltoztatása. Illetve belemenni elsőre félelmetes beszédszituációkba is.
2017. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. jan. 23. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!