Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek diagnózist állítani a másikról? Én depressziós? 35/N

Figyelt kérdés
Volt egy munkahelyem, ahol egy gondnok féle, olyan mindenes emberke, állandóan azzal jött el, hogy én depressziós vagyok és elmagyarázt, hogy mit kéne tennem, hogy kijöjjek ebből. Tiszta röhely. Sosem kértem tőle tanácsot és nem is mondanám magamról, hogy depressziós vagyok. Az hogy nem vagyok elégedett az életemmel, a státuszommal és boldogtalan vagyok, még nem jelenti azt, hogy depressziós lennék. Az egészségi állapotra igaz hogy kihat a lélek is, meg fordítva, de ne akarjuk már a másikra rádumálni, hogy mentálisan rotyi. Annyi bántó dolgot hallottam ott vissza, hogy inkább ott is hagytam a munkát. Az a baj, ami utánna jött másik munkahey ott is kikezdtek, afax ki van. Persze, hogy ezek után az ember inkább elzárkózik mindenkitől, mert baro.mságokat kezdenek az emberek beszélni róla és mindenet meg tudnak magyarázni. Kit érdekel, ha nem kérek meg rá senkit? Miért ítélkeznek az emberek és miért aggatnak diagnózisokat a másikra? Mert enm átlagos és nem az elképzelésnek megfelelő a viselkedés? És? Akkor mi van? Az csak bolond lehet, vagy mentálissan rogyi?
2017. jan. 24. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképp lesüt rólad, hogy elitéled a mentális problémával küzdő embereket, ezáltal vicces is volna, ha bevallanád magadnak, hogy depressziós vagy. Nem mellesleg az az egyik neheze a depinek, hogy az ember hamarabb megy le a pokolba 12x, mint sem magának bevallja, hogy az, és segítség kell.


Nem vagy boldog, nem vagy élegedett, a munkahelyed ott hagytad mondhatni nevetséges dolog miatt, a következőnél is "ítélkeztek" feletted. Szerintem te vagy a helikopter

2017. jan. 25. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

:Ddddd

Ugy birom, amikor bebizonyosodik az allitasom, hogy a mentalis, psziches betegeket lebolondozo, elitelo embereknek van a legtobb, legnagyobb mentalis problemajuk, csak az itelkezesbol kovetkezve maguknak sem valljak be, mert "fhuuu hat en nem lehetek bolond". Marha jo ez. Vedekezo mechanizmus. Azt hiszed, te nem lehetsz "mentalisan roggyant". Ez ugyanaz az eset, mint a veronai buszbalesettel kapcsolatban a kijelentesek, hogy "ha itthon maradnak, nem haltak volna meg, kellett nekik kirandulni meg kulfoldre jarkalni", mert ugye emberunk nem halhat meg, hiszen o otthon marad, vele nem tortenhet ilyen Kistarcsarol buszozva Mariahegyesre.

Vagy amikor a megeroszakolt not hibaztatjak, "nem kellett volna kiraknia mindenet, biztos kellette magat"

Kedvesem, full depresszios vagy, te is lehetsz az. Netalalntan te nathas sem vagy, akkor sem ha taknyod-nyalad egybe van?

2017. jan. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem a mentális betegeket ítélem el, hanem azt utálom, hogy megbélyegeznek,miért? Kik ők? Orvosok? Vagy mi a fax? A depresszió egy betegség, indokolatlan rossz hangulat, Nézzetek már utánna. A rosz kedv az nem depresszió! Ezt hallgassátok már meg légyszi depresszió és depresszió reakció közti különbség nem ugyan az. A gyógyszeripar miatt mondják inkább mindenkire azt, hogy depreziós, hogy kiváltathassanak vele valami gyógyzsert.:

https://www.youtube.com/watch?v=CAkDX2hropo

2017. jan. 25. 09:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen mi is a te kérdésed? Ha a veled együtt dolgozó munkatársak véleményére nem adsz akkor mit számít mi mit írunk? És igen egy pszichiáter általában meg tudja állapítani depresszió vagy e, vagy sem. Azok alapján amit eddig írtál, valószínűleg szükség lehet egy vizsgálatra.
2017. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kérdésem az, miért szeretnek az emberek diagnózisokat állítani egy másik emberről úgy, hogy nem tud róla semmit? Ha nem tudja mit érzek,mit éltem meg eddig akkor miért okoskodik nekem? És mi alapján diagnosztizál és híresztel el rólam bar.omságokat? Aztán néznek rám, mint a hül.yére én meg nem értem miért. Aki nem hivatott egy adott szkmában, az ne beszéljen faxságokat, foglalkozzon magával és főleg ne híreszteljen el hü.lyeségeket a másikról. Ez miért jó?
2017. jan. 25. 13:29
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

A munkatársaid csak tapintatosak. Az, hogy szerinted "diagnosztizálnak", valójában azt jelenti, hogy legszívesebben ezt mondanánk:

"Ku....ra unalmas a folytonos panaszkodásod, senki nem kíváncsi rá! Pláne, hogy minden megoldási lehetőségtől mereven elzárkózol, hárítasz, nem is próbálsz változtatni a helyzeteden, csak rinyálni szeretsz. Ha panaszkodni akarsz, menj el pszichológushoz, aki meghallgat, de ne a környezeted terheld a problémáiddal."

Én legalábbis ezt gondolom a környezetemben lévő negatív emberekkel kapcsolatban, de tapintatból azt mondom, hogy "szerintem depressziós vagy, kérj segítséget!".


Írom ezt úgy, hogy én is voltam magam alatt és szakemberhez fordultam. Ettől még nem vagyok mentálisan rogyi, vagy ha az is voltam, változtattam rajta.

2017. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az hagyján! Rólam egy tré munkahelyen, próbanapon, tehát kb fél óra "ismeretség" után megállapította valami suttyó, hogy depressziós lehetek, mert nem vagyok elég beszédes és pörgős....

Hát majdnem elküldtem, pörögni, valahová....

Ilyen baromságot!

Ez van, ilyen vagyok.Nem fogok senki, főleg nem kolléga kedvéért megváltozni.az én szememben meg az a furcsa, aki egész nap rohangál mint a mérgezett egér és nem áll be a szája.Rohadt idegesítő!!

2017. jan. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Senkinek nem panaszkodtam, akivel a recepción dekkoltam egész nap, alig szóltunk egymáshoz, csak a munkával kapcsolatos dolgok, magamról senkinek, semmit nem mondtam. Ez az egy gondnok nyaggatott állandóan, hogy mi van velem, mit csinálok, hogy élek? Ő kérdezgetett állandóan, most az hogy ő ebből mit, hogy szűrt le nem az én felelőségem. Nekem itt alakultak ki baráti kapcsolatok és nem a bánataimról beszéltem nekik sem, ugyanis én is tisztában vagyok azzal, hogy senkit nem érdekel és csak teher, mivel nekik is meg van a saját bajuk. Ott is voltak panaszos emberek, mivel mindenkinek meg van a keresztje, de sosem ez volt a fő téma. Ő, a karbantartó érdeklődött, de mi a faxnak terjesztett el rólam bar.omságokat? Ezt nem értem. Ez nem tapintatosság? hogy én megbíztam benne, kiöntöttem a lelkem egy részét, mivel állandóan nyaggatott, aztán meg világgá kürtölte, mert vissza hallottam még a takarítótól is. Hihetetlen, egyszerűen hihetetlen. 7es, igen én is egy olyan tipus vagyok aki lassabb, introveltált, szeretek félre húzódni, de ez nem azt jelenti hogy beteg vagyok. Vannak lelki problémáim, de azok az enyémek és nem azért osztom meg mással, hogy ő azt világgá kürtölje...
2017. jan. 26. 10:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt írod, a másik munkahelyeden is előjöttek ugyanazok a problémák, akkor a jelek szerint mégsem egyetlen emberen múlt, mások is hasonlóan látnak téged...
2017. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A másik helyen nem mondták azt, hogy depressziós vagyok, csak bele kötöttek abba, hogy lassú vagyok, meg nem vagyok elég jó kommunikatív, meg ilyen nyalánkságok. 2 ki.baxott nap után panaszt tettek rám, még próbaidős voltam, időt sem attak márij jelentést írtak rólam. Mi ez? Az előtti helyemen több mint 1 évig voltam, senki nem írt rólam jelentést a vezetőségem felé! Igen kedves, empatikus emberek között élhetünk, köszönöm szépen! Kívánom nekik, kerüljenek hasonló helyzetben, válljanak munkanélkülivé és érezzék utánna jól magukat, keresenek munkát így. Gondolom azóta sokkal jobban alszanak, gratulálok hozzájuk!
2017. jan. 26. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!