Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszichológushoz járni?...

Milyen pszichológushoz járni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tudom van pár ilyen kérdés de elég régiek. Én jövőhéten megyek és még nem voltam. Elsősorban felnőttekhez szól a kérdés, mert én is az vagyok, felnőtt pszichológushoz fogok járni.
2017. jan. 25. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos még így sem biztos, hogy érdemi választ fogsz kapni, mert két pszichológus között is ég és föld lehet a különbség: módszerben, személyiségben, stb.

Tudod pl. azt, hogy akihez mész, milyen módszerrel dolgozik? Ez sokat számít...

2017. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Költséges.
2017. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalatom, hogy furcsa. Nagyon tudnod kell mesélni magadról, mert alig fog mondani valamit, szóval az első 1-4 alkalommal csak én beszéltem és a végén mondott kb. 2 mondatot, hogy mivel még nem ismeri az életemet részleteiben még nem mondana semmit. Később is külön kellett kérnem, hogy összegezze mert az nekem segít tovább vinni a gondolataimat, a következő alkalomig. Azt mondta, hogy mindig meséljek arról, hogy ami a két alkalom között a fejemben járt és ez egy lassú folyamat ahogy dolgozunk magunkon.
2017. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még azt elfelejtettem mondani, az a jó ha kijönnek a könnyek, mert az gyógyít és valahogy előrébb is visz. szóval ne félj sírni.
2017. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

# 2: Nem költségesebb, mint mondjuk szakmát szerezni, autót fenntartani, dohányozni, nyaralni, stb.

Érdekes módon ezekre az emberek kevésbé sajnálják a pénzt, mint a saját lelki egészségükre....

2017. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam már néhánynál, tényleg különbözőek. De én a terápiának köszönhetem, hogy munkába tudtam újból állni, így megérte, bár sokba került.
2017. jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan jó, de nem is olyan rossz. Viszonylag könnyű,mert egyszerű kérdésekre kell válaszolni, azután ezek hatására elkezdesz változni, amihez bátorság kell.Meg rossz, hogy egy idegen és vele kell magánügyekről beszélni.Nekem ez a tapasztalatom, de sok olyan van, akihez felesleges járni, mert nem fogad el igazából.
2017. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!