Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom abbahagyni, automati...

Nem tudom abbahagyni, automatikusan, tudat alatt is megteszem. Miért van, mi lehet a következménye?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy most butaságot fogok írni, de már körülbelül két éve rendszeresen lekapargatom a sebeimet. Először csak a hátamon lévő apróbb pattanásokat kapartam, amelyekből sebek lettek; ezekről rendszeresen leszedtem a varrt. Minden este, fürdés előtt. Olyan, mintha nem is tudatosan tenném; az ujjaim mindig az egyre nagyobb sebeket keresik. Ennek hála borzalmasan néz ki a hátam, tele van sebekkel, amiknek esélyük sincs begyógyúlni.

Próbálok "ellenállni", de lehetetlen, amikor kimegy a fejemből már ismét megsebzem magam. Jólesik, ha kicsit fáj, és sohasem érzem a következményét. Talán észre sem vettem volna, hogy csinálom, ha nem szörnyedt volna el egy ismerősöm, mikor meglátta a hátam.

Pszichés probléma lenne? Mit tehetnék ellene? Bőrbetegséghez vezethet, ha nem állok le minél előbb? Komoly válaszokat kérnék.



2017. jan. 25. 18:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy nem tudok érdemben válaszolni a kérdésedre, pedig nekem is volt ilyen "kényszerem" régebben, minden vart lekapartam.

Nem tudom, hogy van-e összefüggés, de én évekig jártam pszichoterápiára, elég sok problémámat feldolgoztam és azóta nem tapasztalom, hogy sebeket vakarnék...

Elképzelhető tehát, hogy van összefüggés, de hogy konkrétan mi, az nálam nem tárult fel.

2017. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!