Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki álomvilágban él, és...

Ha valaki álomvilágban él, és azt hiszi az a valóság, az lehet skizofrén?

Figyelt kérdés
Mindig nagy álmodozó voltam, és mindenkinek úgy beszéltem az álmaimról, mintha keményen dolgoznék is értük, pedig nem is tettem szinte semmit értük, csak tessék lássék legfeljebb. de mégis teljesen valósként éltem meg ezeket, mintha reális célok lennének. 24/f

2017. jan. 26. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem skizofrénia, te attól, hogy átéled a vágyaidat, még nem mosod össze a képzeletet a valóssággal. Normális dolog, hogy valaki jobban átélje, mennyire küzd, mint ahogy valójában küzd. A skizofrén (hát, az a típus, amire te gondolsz) sokkal irracionálisabb képzelgésekben él, és teljesen úgy hiszi, hogy az a valóság.
2017. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%
Ez biztosan nem az. Aki skizofrén az teljesen elszakad a valóságtól, nincs benne kétely önmagával kapcsolatban, maximálisan elhiszi, hogy amit átél, az igaz.
2017. jan. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!