Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy tourette szindrómás...

Egy tourette szindrómás férfinak és egy asperger szindrómás nőnek lehet egészséges közös gyereke?

Figyelt kérdés

2017. jan. 27. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Jelenleg nem teljesen egyértelmű a pervazív zavarok öröklődési metódusa. Az egyértelmű, hogy valamilyen formában öröklődHET a hajlam, de hogy ezt mi határozza meg, azt senki nem tudja. Szóval ilyen alapon születhet egészséges gyermek, de öröklődhet is, akár súlyosabb formában is. Sőt, még az is lehet, hogy valamilyen teljesen más problémával születik gyermekük. A genetikában semmire nincs garancia...
2017. jan. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Istenem, ennyire önzőek nem lehettek, ne szaporodjatok már :(
2017. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

# 2: Akkor te se szaporodj, hiszen nálad is ugyanúgy megvan az esélye annak, hogy bármilyen szempontból "problémás" gyermeked születik.

Az én gyermekem is Aspergeres úgy, hogy a családban senki nem az. Nem fogom neki azt mondani, hogy ne vállaljon gyermeket, több okból. Egyrészt mert nincs érdemi bizonyíték arra, hogy tovább örökítené az Aspergerét. Másrészt még ha így is lenne: ő semmivel sem kevesebb másoknál az Aspergere miatt, sőt...

Gondolom, nem vagy tisztában azzal, hogy a világ a legnagyobb tudományos és technológiai felfedezéseket Aspergereseknek köszönheti. Ha ennyire irritálnak a pervazív zavarral élő emberek, akkor légy szíves, kapcsold ki a számítógéped, mondd le az Internet-előfizetésed, ezeket a vívmányokat ugyanis egészen biztosan aspiknak köszönheted. Ha szerinted nincs létjogosultságuk, akkor a nekik köszönhető vívmányokat se használd!

2017. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Ne akarjatok gyereket könyörgöm :( Oké, hogy genetika, meg akárkinek lehet zavaros gyereke, de aki így születik ne mondja nekem senki, hogy nem jóval nagyobb az esélye, hogy az utóda is így fog születni. Egy olyan világban, amiben élünk, ahol nagy elvárások vannak, a tökéletes, egészséges emberek kellenek cak, mit fog magával kezdeni egy ilyen ember? Nem alég a saját probléma? Én ezt nem értem, de komolya. Én diszlexiával élek és nem fogok gyereket szülni, nem ez a fő indokom, de ez is benne van, mert ez is simán örökölhető és mi a fenét fog csinálni, amikor szinte mindenhol már elvárják a nyelvtudást? Már a vagyonőröktől is elvárnak egy alap nyelvtudást, ne cak magunkra gondoljunk, hogy jaj de jó lesz nekem itthon babázgatni, meg milyen cuki egy kisbaba, abból felnőtt lesz és nem mindegy miként indul :/ Bocs, ha negatív voltam, de ez az én személyes véleményem.
2017. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
# 4: te magadból indulsz ki. Azért az Asperger-szindrómának a hátrányai mellett számos előnye is van. Például a mai világban nem olyan nagy hátrány az átlagon felüli intelligencia, a maximalizmus, a céltudatosság, ami nagyon sok Aspergeresre jellemző. Nem olyan nehéz előnyt kovácsolni ebből az állapotból. (Pl. Bill Gatesnek azért annyira nem rossz az élete... bár ő nem igazán vállalja, de számos független vélemény szerint Aspergeres).
2017. jan. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
# 4: Ja és ha már épp a nyelvtanulással jössz: sok Aspergeres kimondottan nyelvzseni, és egyáltalán nem okoz számukra nehézséget 5-6 idegen nyelvet megtanulni.
2017. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Lehet hogy úgy gondolod, hogy előnyök is vannak benne, ugyan ezt mondják a disz képességzavarosokra is, de ha egy munkahelyen képtelen lesz alkalmazkodni, a szabályoknak megfelelni, egyszerűen kicsapják, mert felnőttként már sehol, senkit nem érdekel kinek mi a baja, tehet e róla vagy sem, csak az hogy profitáljon és megfeleljen. Asperegesekről meg úgy tudom nehezen fogadják el a szabályokat mert a saját elképzelt szabályaik szerint hajlandóak csak élni. Előnyt kovácsolni egy ilyen renellenességel én kétlem hogy lehet, de ne legyen igazam én a saját bőrömön tapasztalom, mennyi szívással jár az én bajom, pedig ez aprónak számít. A munkahelyeken nem túl elnézőek ám apróbb hibákért sem, nem hogy beillaszkedési gondokkal.
2017. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

"Asperegesekről meg úgy tudom nehezen fogadják el a szabályokat mert a saját elképzelt szabályaik szerint hajlandóak csak élni."

Akkor elég rosszul tudod, mivel az Aspergeresek pont hogy mindig kínosan ügyelnek rá, hogy betartsák a szabályokat. Pont hogy az esik nehezükre, ha a megszokott szabályrendszertől el kell térniük valami miatt. Jó, hogy úgy ítélkezel, hogy nem is tudsz semmit a témáról.

2017. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Hogyne. Mindenki, aki valaha elért valami nagyot, Aspergeres volt. Ők jöttek le először a fáról is.
2017. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
13:54 te diszlexiával jóval igényesebben írsz, mint az "egészséges" emberek nagy része. Feltételezem, azért, mert nagyon sokat gyakoroltál. Ugyanígy egy autista ember képességei is fejleszthetők. Persze vannak nagyon szélsőséges esetek is, de egy egészséges párnak is ugyanúgy megvan az esélye arra, hogy valamilyen fogyatékkal születik a gyereke.
2017. febr. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!