Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopátiát hány éves...

Pszichopátiát hány éves kortól és hogyan lehet megállapítani?

Figyelt kérdés

Tegyük tisztába. Az is lehet pszichopata akinek van 1-2 emberhez (családban testvér, barátnő) mélyebb érzelmei?

Szeretek másokat érzelmileg manipulálni, lelkileg bántalmazni, mert mindig érdekelnek a reakciók. Van 1-2 barátom akikkel hasonló az érdeklődési körünk, de ha mondjuk öngyilkosak lennènek az sem érintene meg nagyon. Sőt..tetszene az új helyzet. Szóval mélyebb kapcsolatom csak a családom 1-2 tagjával és a barátnőmmel van, de ezek a kaocsolatok is eltérnek az àtlagtól, mert számomra mèly.

Emellett bevallom, elèg nárcisztikus is vagyok, lenèzem másokat, de közre játszik az is, hogy teljesen más vagyok és intellektuálisan érettebbnek is érzem magam, de nyílván ezt nem hangoztatom.

Szeretem emellett azt is, ha másoknak rossz (pl. szakítás, családi tragédia stb.) mert mindig érdekes látni őket olyankor. Én sose voltam képes empátiára, vagy nagyon sajnàlni valakit. A mostani buszbalesetet sem nagyon értem, miért kellett ekkora nagydobra verni (nyílván politikai okok miatt).


Ez csak egy rövid ismertető, természetesen nem a gyk-n várok pszichológiai diagnózisra, de érdekelne a fent említett kérdések, orvoshoz meg nem lenne érdemes ilyennel elmenni.

18/f


2017. jan. 27. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos megállapítani sokszor a legképzettebb orvosok, szakemberek se tudják :/ .

Pszichopatának érzed magad? Az elmondottak alapján az lehetsz, de mint említettem a legjobb szakaembereknek is nehezükre esik rájönni, hogy ki az vagy ki nem az, mivel még diplomám sincs így biztosat se tudok mondani. Mondjuk orvoshoz esetleg elmehetsz.

2017. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Annyira nem fogalkoztat, csak gondoltam megtudok róla valamit.
2017. jan. 27. 22:05
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés, de kedvem támadt rá válaszolni, hátha még felnézel ide kérdező.

Magyarországon tudtommal antiszociális személyiségzavart állapítanak meg, nem veszik külön a szociopátiát, pszichopátiát.


A pszichopaták nem képesek mély érzésre senki iránt. Ők agyi elváltozással születnek.

[link]


A prefontális kéreg (az agy homoklebenyi része), és az amygdala nem mutat aktivitást, vagy legalábbis nagyon csekélyen.


Az amygdalának az érzelem és félelem érzet szabályozásában van fontos szerepe, a prefrontális kéregben zajlik a figyelem és koncentráció képességének irányítása, annak a felismerése mi jó és mi rossz, illetve bizonyos cselekedetek morális értékelése, és a cselekedetek következményeinek felmérése. Így nagyon-nagyon-nagyon dióhéjban. Mélyebben nem mennék most ebbe bele, csak ha érdekel :D


Baleset hatására is kialakulhat ez a betegség, ha megsérülnek ezek az agyterületek.


A szociopatákat ezzel szemben a környezetük, családjuk alakítja ki. Súlyos gyerekkori trauma áll a hátterében. Innét jön az a mérhetetlenül sok agresszió, a hazudozásra való késztetés, stb. Ők, a pszichopatákkal szemben például képesek stresszt, félelmet érezni.


Az antiszociálisok már kicsi korban elkezdik mutatni a deviáns viselkedésformákat. Figyelem és koncentráció zavarral, magatartási és beilleszkedési zavarokkal küzdenek. A szociopaták 15 éves koruk után gyakran kerülnek összetűzésbe a tövénnyel.


A szociopatákra jellemző, hogy képesek ki és be kapcsolni az empátiájukat. Bizonyos személyekkel szemben vannak érzéseik, érdeklődnek irántuk, de más személyekkel vagy állatokkal szemben teljesen érzéketlenek.

Az antiszociálisokra jellemző a krónikus unatkozás és gyakran ez a motiváló tényezője az ön és/vagy közveszélyes cselekedeteikenk, ami lehet csak annyi, hogy tilosban parkol, egy súlyos betegnél viszont akár kemény kábítószerhasználat vagy gyilkosság is szóba jöhet.


Pszichiáterhez érdemes elmenni ilyennel, ha szeretnél javítani az életminőségeden. De tény, hogy magyarországon nagyon-nagyon kevés olyan szakember van, aki kezelni tudja ezt. Amiben segíthet egy jó szakember pl. hogy milyen megoldásokat találhatsz az unalom ellen, hogyan tudsz megtartani egy állást.

Nyilván empátiát nem fog tudni áttölteni beléd.

2019. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!