Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segitseg, miért nem hat az...

Segitseg, miért nem hat az antidepresszáns?

Figyelt kérdés
Segítség! 5 éve szedek antidepresszánst. Minden rendbe jött az elején ahogy elkezdtem szedni a Cipralexet (10mg). Sajnos 3 év után elkezdtem füvezni (gyógyszer mellett). Fel év füvezes után éreztem, hogy valami nem ok. Mintha újra pánikoltam volna vagy ilyesmi és emiatt le is raktam. Na most utána ra 2 hónapra olyan tünetek jelentkeztek, mint gyors szívverés, menekülési vágy, pánik. Elmentem az orvosokhoz és elmeséltem neki, hogy gyógyszer mellett sajnos füvet fogyasztottam. Mondta jó buta voltam. Na lényeg a lényeg, hogy utána gyógyszert kellett cserélném kipróbáltam 3-4 félét egyik sem hatott. Meg szívritmus szabályzót is szedtem de az túlságosan lelassitotta a szivveresem. Azt nem is szedtem tovább. Végül visszatértem a cipralexre bízva abban, hogy egynap hatni fog, de sajnos nem.2 éve igy vagyok majdnem minden nap gyorsan ver a szivem, emiatt nem merek egyedul maradni sehol és szorongok folyamatosan pedig állandó jelleggel szedem az antidepresszánst. Elmentem megint orvoshoz most paroxetint irt fel nekem 3 hete szedem de semmi változás. Kerlek adjatok tanácsot . Mitévő legyek? Vagy esetleg járt mar valaki hasonló cipőben? Előre is Koszonom a válaszokat és várom!

2017. jan. 28. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A füvezés még egészséges embernél is kiválthat pánikrohamokat..... Még mindig csinálod vagy már leálltál vele?
2017. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mar 2 éve leálltam vele. Ez dühít, hogy mar 2 év és azóta is minden nap ugyanúgy vagyok...
2017. jan. 28. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáltam utánanézni, de sajnos nem tudok segíteni . annyit találtam hogy egy már eleve nagyon kényes egyensúlyba sikerült belepiszkálni a fűvel, de nem találtam meg pontosan miféle károsodást okozhatott a kettő keverése hosszútávon. Aggasztó hogy két év után még mindig fent áll nálad ez állapot.
2017. jan. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mar kezdek hozzászokni, de nagyon kellemetlen. Koszonom a segítséget. Esetleg valaki aki volt mar hasonló szituációban?
2017. jan. 28. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem anno azt mondta a pszichológus, hogy a kettő egymásra nincs különösebb hatással (Cipralex volt szintén), alkoholt ne igyak mert a kettő együtt kinyírja a májam. A fű meg, hát ugye az az agyra hat de maradandót nem okoz ilyen téren elméletileg. Mindenesetre én nem csináltam addig. Szerintem magadat viszed bele a szorongásba azóta is, ehhez pszichológus kéne, hogy átrágjátok magatokat a problémán.
2017. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont. Valószínűleg arról van szó, hogy belehajszolod magad. Tudatalatti placebo. Pszichológus nem rossz ötlet. A beszélgetés, feldolgozás, más nézőpontok megynitása járható jó út lehet. Mindenesetre ne fogyassz a továbbiakban bármilyen agyra ható szert az amúgy is kényes antidepresszánsok mellett.
2017. márc. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már 2 éve, hogy szedem...beállt pár hónapon belül a hatása...szinte teljesen elmúltak a panikrohamaim,szorongásaim...ami gondot okozott , hogy a paroxetintol nagyon sokat hiztam....kb 15kg-t....

Nagyon lusta lettem tőle

Nincs sexualis vágyam

Nem tudok szerelmes lenni...


Most le szeretném rakni, de félek nehéz lesz...

Az orvos azt mondta ,hogy meg szedem és mellette tanuljak autogén tréninget, de egyszerűen ahhoz nekem nincs türelem,kedvem... magamtól már tudom kontrollálni ha véletlen roham jönne...lelegzetvisszatartassal,legzestechnikaval...

Nem tudom mitevő legyek és hogyan csináljam...

2019. dec. 10. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!