Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történhetett velem akkor?...

Mi történhetett velem akkor? Ez természetes reakció? (Többi lent)

Figyelt kérdés

18/F Körülbelül 2-3 éve kezdődött nálam, hogy elkezdtem az interneten olyan videókat nézni, amik lelkileg felkavaróak lehetnek (pl. állatkínzás, brutális kivégzések, stb.) Mindezt azért mert azt gondoltam, hogy túl érzékeny vagyok. Szerettem volna   úgymond "hozzászoktatni" az agyamat a megrázó videókhoz, a sok szörnyű és feldolgozhatatlan látványhoz. Hátha így megerősödöm lelkileg, ami működött is egy darabig, mert megtanultam érzések nélkül nézni azt amit látok. Legalábbis azt hittem. Utólag rájöttem, hogy hülyeség volt, nem ettől lesz lelkileg erős valaki.<br>

És most jön a lényeg. Néhány hónapja elhatároztam, hogy a jövőben belépek a francia idegenlégióba, ezért mindenféleképpen el kell kezdenem készülni. Nos, mivel sportoló vagyok és sokat edzek (konditeremben is).  Sporttal kelek-fekszek, ezért a fizikai felkészültségemben nem kételkedtem. Na hát akkor miben kellene javulnom?? Gondoltam magamban... hát persze, hogy a mentális erősségben.  Ezért megint csak elkezdtem felkavaró, brutális videókat nézni(én hülye). Nem túl gyakran de amikor igen, akkor nagyon dúrvákat. És néhány napja megnéztem egy videót amit már korábban is láttam, nem tartottam nagy dolognak, de sokat járt rajta az agyam. Röviden* a videóban két leláncolt  török katonát égetnek halálra az Iszlám Állam Dzsihadistái. A probléma ott kezdődött, hogy a videó vége felé nagyon beleéltem magam a helyzetbe (mivel fülhallgató volt rajtam, max hangerőn végignéztem, a 19 perces videót. Nagyon át voltam szellemülve.) Egyszer csak észrevettem, hogy egyre gyorsabban ver a szívem és nyomást éreztem a torkomban és a tüdőmben. Kimentem a szobából de egyre rosszabb lett a helyzet. Pánikroham szerű állapotban éreztem magam, mintha hányingerem lett volna de mégsem kellett hánynom. Kinyitottam az ablakot és kihajoltam mert légszomj is jelentkezett nálam de semmi sem segített. Bementem a szobába mert csak az egyik családtagom volt otthon. Leültem elé sápadtan és kértem hogy beszélgessen velem, terelje el a figyelmemet mert mindjárt elájulok. (Szörnyen megijedtem, és csalódtam magamban, hogy ilyen gyenge vagyok lelkileg, ez csak rontott a helyzeten) Végül jobban lettem és mentem is edzésre, az edzésen minden rendben ment. Azóta minden visszatért a megszokott kerékvágasba de többször eszembe jut egy-egy képsor, a haldokló emberek hörgése, a tekintetük stb. (Rájöttem, hogy teljesen együttéreztem az áldozatokkal.) Néha újra előjön ugyanaz az érzés de egészen rövid ideig tart 2-3mp, csak épphogy megemelkedik a pulzusom, pánikszerű nyomasztó érzés, de félek, hogy ez valamilyen lelki betegség kezdete, amit nem szeretnék, hogy kialakuljon. Ettől függetlenül továbbra is kitartok amellet, hogy jelentkezzek a légióba. Utólag annyit, hogy egy vicces, bátor, magabiztos(de mégis gátlásos) srác vagyok. A szüleim elváltak amikor négy éves voltam. Azóta elég nehéz az életem, minden téren. Igazából azt szeretném megtudni, hogy mi lehetett az oka ennek a rohamnak" vagy nem is tudom minek nevezzem.(ezt is jó lenne tudni, hogy mi is történhetett velem akkor, és hogy ez valamilyen pánikbetegségre, lelki sérülésre, depresszióra utalhat?) Tanácsokat, tapasztalatokat, nyugodtan írjatok csak szeretném, hogy minél több információt tudjak meg ezzel a jelenséggel kapcsolatban. (A helyesírási hibákért elnézést, siettem, a tartalmat fontosabbnak tartottam.)



2017. jan. 29. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
A kerdeset mar On megvalaszolta. Nem kellett volna ilyet neznie, ettol senki nem lesz erosebb. Nyilvan lelkileg problemai vannak kisgyermek kora ota. A francia idegenlegiorol nem sokat tudok, de ez nem egeszseges. Vannak, akik ezt elvezve szanjak el magukat merenyletekre. Ha kerdese van irjon privatban.
2017. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem válaszoltam meg a kérdést. Például nem tudom, hogy ez természetes reakció-e? Vagy, hogy pontosan mi is a bajom. Sose voltam rosszul a vértől, sőt volt, hogy vágtam magam, magamba oltottam a cigit, gyufát stb. Nem tartom magam betegnek, egyszerűen kiskorom óta csinálok ilyen hülye dolgokat és egyszer sem hatott meg az amit tettem. Lazán fogom fel a dolgokat. De most ez a videó valamiért mégis előidézte ezt a pánikot. És nem tudom mire utalnak PONTOSAN, ezek a jelek.
2017. jan. 29. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Hitem szerint válaszolok a kérdésedre. Azért érzed rosszul magad ezektől a videóktól, mert természetellenesek. Isten azért teremtette az embert, hogy szeresse és védje az életet. Nem az az erős, aki gyilkol, hanem aki megállja a helyét az életben mindenféle nehézség közepette, és közben nem veszíti el emberi mivoltját. A lelkiismeret figyelmeztethet, hogy ezek nagyon kemény dolgok és ha nem akarsz te is ilyen emberré válni, mint mondjuk az Iszlám emberei és nem akarsz megbolondulni, akkor hallgass a lelkiismeretedre addig amég figyelmeztet. Mert egyre halkabban fog szólni.
2017. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ezt már más is mondta. Érdekesen, más szempontból közelíti meg a dolgot, velem ellentétben. Hasonló kommenteket várnék még.
2017. jan. 29. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp se javaslom, hogy katonai pályára lépj, mert ha egy videó ezt váltja ki belőled, és neadjisten élőben is hasonló helyzetbe kerülsz, olyan poszttraumás stressz szindrómád lesz, hogy valószínűleg egy vonat alatt végzed. Keress más pályát. Elhiszem, hogy erős vagy, de ez nem neked való, mondom ezt nőként és úgy, hogy én is nézek ilyen videókat, aztán persze napokig szidom magam, hogy mi a fenének (és nem, nem értem el vele a célomat, mert egy nyavalyás cicás reklámon meg elbőgöm magam ugyanúgy).
2017. jan. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok mindenben emlékeztetsz rám, légió, sport, morbid videók nézegetése. Én meg azt nem tudom eldönteni, hogy melyik a rosszabb? A te eseted, hogy bepánikolsz ilyenek láttán vagy az én esetem, hogy teljes nyugodtságban nézem végig azokat? Ez itt a kérdés. :)
2018. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!