Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugye ez nem beteges dolog?

Ugye ez nem beteges dolog?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy régen vidéken laktam, és a házban ahol voltunk, sajnos nem volt angol wc, csak kerti wc. Igen ám csak én mint gyerek nagyon féltem tőle (bogarak, szag, nem akarom tovább sorolni) így egészen 12 éves koromig bilit használtam, mert nagyon vékony voltam és nem volt problémás ráülni. Aztán 12 évesen rászántam magam, kimentem a wc-re mert mi van ha épp jön valaki, én meg ülök a bilin. ráadásul még kivinni se vittem ki a bilit a wc-re mert annyira féltem tőle. Aztán szép lassan kinőttem ebből. Ez nagyon beteges?
2017. jan. 31. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Pszihológiai betegség. A szüleidnek kellett volna valamit tenni. Irracionális félelem volt benned.
2017. jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem beteges. Az angolvécé elterjedése előtt nagyon sok felnőtt is éjjeliedényt használt, az idős, beteg emberek a mai napig azt használnak.

És a szülők nem csak a félelmek miatt nem szorgalmazzák a pottyantós WC használatát, hanem mert egy kisgyerektől abszolút nem várható el, hogy mondjuk télvíz idején kimenjen a kertbe, ha vécéznie kell!

Gyerekkoromban a nagymamáméknál is pottyantós WC volt, és bár volt angolvécé is, a felnőttek "nagydologra" inkább a kintit használták. Nem tudom, miért. De tőlünk, gyerekektől soha nem várták el, hogy mi is azt használjuk!

Én is irtóztam a pottyantóstól, a mai napig még a toitoi vécéket is kerülöm, ha egy mód van rá.

2017. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már mindegy, nem ?
2017. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!