Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 7.5mg zopigen és 0.5 mg...

7.5mg zopigen és 0.5 mg frontin milyen hatással van a szervezetre? Mondjuk ha 2-2 arányban szedjük be?

Figyelt kérdés
Csak érdeklődés. Nem akarok öngyi lenni :)

2017. febr. 1. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Az előbbi altató, az utóbbi nyugtató, szorongást csökkentő hatású.

Az előbbit szigorúan tilos, az utóbbival egyidejűleg használni.

Mindkettő túladagolása, kómás állapotot idézhet elő, a kettő egy idejű túladagolását, nem is ecsetelem.

2017. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Cikket írok. azért van rá szükségem. Ha esetleg valakinek van ilyen "szomorú" tapasztalata, örülnék ha megosztaná.
2017. febr. 1. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hivatalos internetes forrás szerint a zopigen(zopiclon hatóanyag) letális dózisa 150mg , frontin(alprazolam) letális dózisa is jóval magasabb. Együtt sem halálos tudtommal... habár mindkét gyógyszer ugyanazon a receptoron hat(GABA) csak máshová kötnek.
2017. febr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebből és a korszerű altatókból indokolt esetben 2 szem az orvos engedélyével belefér a terápiás dózisba. 2 fölé emelni sem a közvetlen (élet)veszélyessége miatt nem szokták, hanem tapasztalatok wzerint, akinek ennyi nem elég, esetében több sem javítja érdemben az alvás minőségét.

Modern altató gyakori és rendszeres túladagolása általában fordított hatással jár..: álomba zuhanás előtt eufória, túlpörgés, amire ébredés után alig emlékszik.

(Ezért nem tipikus vele a tudatmódosító visszaélés, mert alvás után úgysem emlékeznek a "jóra".)

Viszont hosszabb távon már ébredés után is ingerültséget, kiszámíthatatlanul fellépő dührahamokat, izgágaságot, mániát okozhat az altató túladagolás.

2017. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

150 mg-nál magasabbnak illik lennie az

LD50 értékének bármelyik z kezdőbetűs altató hatóanyagnak.

Mivel egy csomagoláson belül, de méginkább 30 napra ellátottsághoz szükséges mennyiségnek együtt sem illene elérni az LD50-et.


Altatók esetében a túladagolásnak nem csak a "közvetlen" biokémiai hatásai gyilkosak, hanem az elalvás előtti és az ébredést követő

öntudatlan mászkálás közben jelentkező baleseti veszélyek.

Kb.megegyezik a részegség kockázataival, ahol szintén nem csak az (alkohol) mérgezés lehe halálos, hanem a balesetek is gyakoriak.

2017. febr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem aktuálisan csak a jelenidőről fog szólni a cikked,

akkor idetartozik, hogy ami ma már tévhit az kb. 20-25 évvel ezelőttig még igaz volt.

Az elavult altatók pl. a Barbiturát tartalmúak valóban egy dobozon belül tartalmazhatták az LD50 szintet, halálos mennyiséget.

Véletlenül bevéve, tipikusan akár úgy, hogy kialakuló hatása miatt újra többször beveszik, mert már félálomban nem emlékeznek rá, hogy bevették-e .... az ilyen kockázat miatt semmiképpen sem illik annyira "erősnek" veszélyesnek lenniük, hogy 2 szem bármiből halálos lehessen.

2017. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

én kb 1 hónapja rettenetesen ideges voltam (családi dolog), nem tudtam lenyugodni, aludni akartam. bevettem 2 db 0.5-ös xanaxot (már egyet is eléggé megszoktam érezni), de sehogy nem bírtam lenyugodni, nem éreztem a hatását, aztán még mellé egy 7.5-ös zopigent. olyan éjfél körül alhattam el, másnap este 8-kor tértem tudatomhoz, hogy mindjárt bepisilek.

megnéztem a telefonomon a hívás naplót: beszélgettem a barátommal, anyámmal is (ők mondták, hogy valamit motyogtam a telefonba de alig értettek engem) meg úgy 5 hívás érkezett a munkahelyemről, hogy hol a francban vagyok... átaludtam a délutános műszakot. ezt egy kirúgással jutalmazták meg (ami jogos volt, de nem bánom, mert amúgy is váltani szerettem volna)

nem akartam öngyilkos lenni, aludni szerettem volna, de máskor nem csinálom ezt.

miután felkeltem nagyon tompa voltam, szédültem. a 2 gyógyszer felerősíti egymást, nem ajánlatos együtt szedni.

2017. márc. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!