Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiátria áltudomány,...

A pszichiátria áltudomány, lobbi vagy tényleg hatásos? A szcientológusok támadják ezzel, valós alternatívájuk van? Gyógyszerek és terápia nélkül meg lehet gyógyulni súlyos depresszióból vagy más krónikus lelki betegségekből?

Figyelt kérdés

2017. febr. 2. 13:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
62%
A szcientologia egy maffia, tobben meghaltak mar a tevekenyseguk soran. aki elni akar az keruli oket, plane nem hallgat a hulyesegeikre.
2017. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én nem hallgatok, de sok betegtől visszahallom, amit a pszichiátriáról terjesztenek. Sokan emiatt nem kezeltetik magukat és kerülnek életveszélybe.
2017. febr. 2. 14:00
 3/25 A kérdező kommentje:

Egy jó barátom meghalt, mert súlyos betegsége ellenére sem szedte a gyógyszereiket. Hallgatott a mesterségesen keltett előítéletekre. Ma is élne, ha bentmarad a kórházban és szedi a gyógyszereit.


Mások viszont lelkes és csillogó szemmel dícsérik a szcientológusok módszereit, az ezotériát, a természetes szereket. Kérdés, hogy súlyos lelki betegségre hatnak?

2017. febr. 2. 14:03
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

A pszichiátria sok mindenben még ott sem tart mint az ókori, középkori sebészet. A rendkívül bonyolult emberi agyműködés lehetséges milliónyi defektjét talán a jövőben már úgy fogják kezelni, hogy lokalizálják az agyi neuronháló hibás részeit, és lecserélik a hibás idegsejteket.


Most a gyógyszereik ehhez képest kb. olyanok mintha lézerszikés kis metszés helyett szekercével amputálnák testrészeket. A beteget nem biztos hogy meggyógyítják, de a társadalomra való veszélyességét 0-ra tudják csökkenteni.

2017. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Gondoljunk csak bele egy alap dologba. Történik veled valami a munkában. Hazamész totál kivagy, leülsz, elmondod a férjednek/feleségednek a dolgot és már azzal is, hogy valaki figyelt rád, meghallgatott már jobban vagy.

Az embernek szüksége van arra, hogy a gondait elmondja egy szakembernek ha úgy érzi, hogy már nem tud megoldást találni a gondjaira. Én ellenzem a gyógyszereket, de mégis szedtem 3 évig. Nem volt más választásom, olyan szinten stresszeltem, hogy nem bírtam kilépni az ajtón. Amikor az ember 0 szinten van a gödör legalján, akkor a gyógytea már nem elég.

2017. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Alapvetően hibás a megközelítés, miszerint az agy "termeli" a tudatot. Ennélfogva csak részleges hatása lehet. A tudomány az emberi orvosláshoz való jelenlegi hozzáállásának állatorvosi lova.
2017. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

" Kérdés, hogy súlyos lelki betegségre hatnak?"


Ez nem kerdes: nem hatnak.

2017. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Sokan gyógyszerek helyett isznak vagy verik az asszonyt, bántják környezetüket. Kuruzslókhoz járnak vagy a vallásba menekülnek. Súlyos betegeket gyógyítottak már ki keresztény és más felekezetek - állítólag és egy időre. Kérdés, hogy meg lehet és érdemes e kerülni az orvosokat? Ha másra használunk gyógyszert, erre a betegségre miért nem?
2017. febr. 2. 14:41
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A szcientológiát több országban betiltották már.

A pszichiáterek nem egyformák, valamelyik csak végső soron ír fel gyógyszert. A betegek sem egyformák, valaki jobban reagál a gyógyszerre, valaki a terápiára. Lehet, hogy valakin a szcientológia módszere is segít, de sokszor nagy ára van annak.

2017. febr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"Ha másra használunk gyógyszert, erre a betegségre miért nem?"


Mert ez a betegség / zavar / eltérés / viselkedésminta megfoghatatlan. Keveset lehet csak úgy diagnosztizálni, mint mondjuk egy vesekövet ultrahanggal. Rengeteg jól hangzó megnevezés csak gyűjtőfogalom, és nagyjából próba szerencse alapon adják rá a gyógyszereket.


Amennyire én látom, ez a tudományág még nagyon kísérleti szakaszban van, gyermekcipőben jár. Ne felejtsük el, néhány évtizeddel ezelőtt még az elektrosokk-kezelés és a terápiák részét képezhette.

2017. febr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!