Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az orvosom skizofréniát...

Ha az orvosom skizofréniát állapít meg, de én nem szeretnék gyógyszert szedni hanem csak pszichoterápiára járni, akkor beutalhat bennfekvőbe vagy zárt osztályra?

Figyelt kérdés
Azért nem szeretném a gyógyszert mert fóbiás félelmem van velük kapcsolatban nagyon régóta.Köszi a válaszokat.
2017. febr. 2. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha egy pszichiáter állapította meg, akkor szedjed. A saját érdekedben. A gyógyszer nevére azért keress rá. Nem elég rá a szóbeli terápia. Különben nagy bajba kerülhetsz és sokat fogsz szenvedni. A családod is.

A skizofrénia nem játék! Súlyos betegség. Gyógyszerekkel karbantartható.

2017. febr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem dacról van szó, nem szórakozásból gondolom azt, hogy nem szeretném szedni, egyszerűen rettegek tőle, minden gyógyszertől. Ezért gondoltam, hogy inkább más irányból szeretném megoldani a problémát, ha van rá mód. Viszont érdekel, hogy az orvos ilyenkor, ha ezt közlöm vele, hogyan jár el. Nem szeretnék bennfekvőbe menni, a munkám miatt nem is tudnék, munka mellett tanulok is és úgy a sulim sem lenne meg.
2017. febr. 2. 15:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mennyire súlyos az eset. Enyhe esetben lehet el tud tekinteni ha lát javulást pár hónapon belül.
2017. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire súlyos, mert nyilván nem értek hozzá annyira mint egy szakember, de érzem magamon, hogy van problémám, ezért is fordultam orvoshoz, csak reménykedtem benne, hogy nem gyógyszert ír.
2017. febr. 2. 15:34
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Megértem, ugyanakkor el kell fogadnod a tényt, hogy a skizofrénia félelmetesebb, mint maga a gyógyszer mellekhatásai. Most még nem így látod. Mindenképp elkerülhetetlen a szedése. Ne félj, az állapotodon nem fog súlyosbítani, hanem ellenekezőleg, minél korábban van kezelve, annál nagyobb eséllyel tartható stabil állapotban nálad ez a mentális zavar, és tudsz élni mondjuk teljes értékű életet, mint a többiek.
2017. febr. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Különben a skizofrénia gyógyíthatatlan, a gyógyszerektől nem fog fokozódni az érzés, amit érzel, pont ez a céljuk. Mivel ha nem szeded a gyógyszereket, akkor egy kis időn belül rosszabb lesz az állapotod, és minden rossz csak fokozódni fog. Tudom, most ez így még kissé feldolgozhatatlan, de örülj, hogy most még csak a korai stádiumban vagy, és tudsz ítélni.
2017. febr. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
A skizofrénia NEM kezelhető pszichoterápiával, max. a járulékos tünetein enyhít.
2017. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 pörölycápa válasza:
A pszichoterápiára nem lesz elég skizofréniára. A tünetek enyhítésére, és az állapotod stabilizálására gyógyszer kell, aminek igen, van mellékhatása, viszont azok még mindig jobbak, mint a skizo tünetei. Viszont időbe tellhet mire megtalálják a számodta ideális gyógyszert és dózist, szóval nem kell csodát várni az első naptól kezdve. De ha megvan a megfelelő gyógyszer, akkor igenis sokat tud segíteni.
2017. febr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én elmennék más orvosokhoz is, úgy, hogy ennek az orvosnak a véleményét nem viszem és nem mondom el neki.


Túl sokszor adnak téves diagnózist és egy életre tönkretehetnek velük.

2017. máj. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha itt vagy még, elmondod, mi lett azóta? érdekelne
2018. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!