Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy küzdhetném le, mi segíthe...

Hogy küzdhetném le, mi segíthetne a pszichés hányinger ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan egy éve pszichésen hányingerem van. Ha valami változás történik az életemben vagy jön egy stresszes időszak,akár egy konfliktus már jön is a hányinger és a pánik. Ugyan is félek a hányástól is, már csak emiatt is hányingerem van sokszor. A munka sokszor eltereli a figyelmem és ott jól vagyok,de vannak helyzetek,amikor nagyon kijön és egész nap nem merek enni. B6 vitamint szedek,ami szokott segíteni, illetve a gyömbér is.

Nagyon kellemetlen és nehéz ezzel együtt élni. Pszichológusra sajnos nincsen pénzem, az államilag finanszírozott pedig csak 3 havonta tudna fogadni,de ez meg semmi egyrészt,másrészt a melóról nem is tudnék elmenni a délelőtti órákban.

Óvodában dolgozom,ahol sokszor találkozom hányós vírusban lévő gyerekekkel, amitől folyamatosan szorongok. Mivel nem merek enni,így már 10 kilót fogytam 7-8 hónap alatt.

Valaki esetleg hasonlóan van-e? Tudtok jó tippet,ötleteket ennek a leküzdésére? Esetleg valakinek sikerült leküzdenie és azóta hányinger mentes életet élnie?



2017. febr. 3. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Neked hánynod kéne. Többször is. Én rettegtem a tűktől, nemrég elmentem egy fogorvoshoz és megkértem, hogy adjon be érzéstelenítőt (nem is kellett volna). 5 injekciót kaptam. Elmúlt a pánikom, nem kerülget az ájulásérzés. Ez az 5 azúrás nagy sokk volt aznap, de ez segített kilábalni az irreális félelmeimből. Hálás vagyok a segítőkész orvosnak, aki minden indok nélkül megtette, amit kértem. Többet ért, mint egy pazichológus.
2017. febr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 jeverezi ***** válasza:
menj el pszichológushoz!
2017. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

"Neked hánynod kéne. Többször is."


Nem segít. Legalább is nekem nem segített. Én is hasonló problémával küzdök, mint a kérdező. pár hónapja elkaptam egy hányós vírust és azóta rosszabbul vagyok, mint korábban, már dolgozni is alig merek bemenni.

Amúgy meg sokat sajnos nem tudok segíteni, én voltam pszichológusnál is, pszichiáternél is, nem sokat segítettek. Ha támogató a környezet, az segít.

2017. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ingyenes orvosoknál voltál vagy fizettél is érte,hogy segítsenek? Azért nem mindegy,hogy mennyit kiad az ember és nem is segít..azért ez szörnyű :(

Én is elkaptam a hányós vírust előző évben meg az előtt is és azóta lett erősebb a félelmem az az igazság! A tavalyi óta kezdtem el rettegni. Már a kollégiumban,illetve a munkahelyemen is rettegtem, lemondtam a találkozókat..elkezdtem nem enni ,számolgatni az órákat,hogy hol tartok az emésztésben és stb...elkezdtem szépen fogyni is. Mások kiröhögnek,hogy lehet félni ettől.

2017. febr. 4. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!