Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a felettesemnek,...

Elmondjam a felettesemnek, hogy depresszióval küzdök?

Figyelt kérdés
5 hete dolgozom itt, az új munkahelyemen. Kb. fél éve kerültem mélypontra, amikor az előző munkahelyemről kirúgtak. Fejfájás, pánik és mindenféle testi fájdalmak is jelentkeztek. Sajnos az új helyen is sokat szorongok, mert újak a kollégák, a munkakörnyezet és a munka jellege is. Egyébként a kollégák átlagosak, segítőkészek, multinacionális környezet, de valahogy nem oldódik az irodában a feszültségem. Szerintetek megosszam a felettesemmel, hogy nem vagyok a toppon és kérjek tőle segítséget? Ami érdekes, hogy ő már az első munkanapomon elmondta nekem, hogy ő is stresszes életet él és lábfájásos panaszai is voltak, ezért jött ehhez a céghez, hogy jobban érezze magát. Szóval ő is nyitott felém. Eléggé megbízhatónak tűnik.

2017. febr. 3. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt mondhatod, hogy szorongsz, feszült vagy, de a depresszió szót hanyagold, főleg orvosi értelemben.

Inkább menj szakemberhez.

2017. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nehogy elmond! Úgy is látják, hogy feszült vagy. Elkezdenek beszélni a hátad mögött, és annak soha nincs jó vége.
2017. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehogy!

Elottem is elhuztak a mezesmadzagot, kerdezgettek, erdeklodtek, meseltek hogy noveljek a bizalmam bennuk, aztan a hatam mogott alaposan kidumaltak es vegul kirugtak, mert nem passzoltam bele a csapatukba.

2017. febr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne! Semmit nem szabad elmondani se a kollégáknak se a felettesnek, még arról se, hogy feszengsz. Addig amíg nem ismersz meg ott senkit és nem alakul ki baráti viszony, ami nem kevés idő, nem szabad senkinek semmidről beszélni, mert kibeszélnek, majd ki is túrhatnak az állásodba kerülhet. Akkor inkább pszichológust keres fel és vele beszéld meg, hogy nem tudsz feloldódni a munkahelyeden, mit tegyél. Egyébként az emberek a nélkül is minden ma.rhaságot beszélnek egymás háta mögött, meg ugratják egymást, ha ép nincs jobb dolguk, nem kell őket etetni semmivel. Ha megtudják depressziós vagy, minfenki furán fog rád nézni, nem kell tudni eről senkinek, hisz úgy sem értenének meg.
2017. febr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!