Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskolai stressz ellen mit...

Iskolai stressz ellen mit lehetne tenni? Konkrétan már bele betegszem.

Figyelt kérdés
Karácsony óta nem tudok meggyógyulni, egyik betegségből (középfülgyulladás, kötőhártyagyulladás, légúti fertőzés...stb) a másikból esek, 4-5 napot járok iskolába és megint lerobbanok. A pótlás és a hiányzás miatt pedig még többet stresszelek. Ma is bejelentette (Facebookon) az egyik tanárom, hogy igaz, hiányoztam másfél hetet, két témazárót kell írnom két nap alatt az osztállyal együtt (akik ott voltak az órán és nincsenek lemaradva)... amióta elkezdődött az iskola januárban, azóta összesen 10 napot voltam suliban, pedig normál esetben 3-4 év alatt szoktam ennyit beteg lenni. Mit lehetne tenni a stressz ellen? Néha tanulni sem tudok, mert közben is folyamatosan gyomorgörcsöm van és émelygek, ahogy arra gondolok, hogy mi vár rám az iskolában. Ezt már nem bírom tovább. Tudom egyetemen még rosszabb lesz (amire ha rágondolok, szintén fokozódik a stresszelésem), de az a jövő problémája. A válaszokat előre is köszönöm :) 18L
2017. febr. 5. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Huh hát nem valami együttérző a tanárod. És amúgy idén érettségizel? Mert akkor elhiszem hogy stresszes vagy emiatt. Amúgy nálunk ha valaki sokat betegeskedik, akkor általában a fontosabb dolgozatokra beszokott jönni, hogy ne maradjon le annyira. Ha még nem gyógyultál meg, esetleg csináld ezt. És akkor nem suli mellett kell pótolnod meg még dolgozatokra is készülnöd, hanem csak a dogára mész be és közben meg kipihened a betegséget.
2017. febr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommented, de az a vicc, hogy csak jövőre fogok érettségizni (5 éves suli). Persze, én is be szoktam menni a nagyobb dolgozatokra, de sajnos a kötőhártya gyulladásom még fertőző stádiumában volt, a mostani légúti betegségemmel meg örültem, hogy megmaradtam, éjszaka fél órákat aludtam egyszerre, mert annyira köhögtem, így a többi dolgozatírót is zavartam volna. Konkrétan egy mondatot nem tudtam egyhuzamban elmondani, mert 4x megfulladtam közben :(
2017. febr. 5. 22:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne igyál tejet, a kötőhártyagyulladás, fülgyulladás és a hurutos betegségek miatt mondom. Gyorsabban meg fogsz gyógyulni. A cukorral is vigyázz.

Ha stresszes vagy, a magnézium és a D-vitamin sokat segíthet, hogy nyugodtabb legyél, illetve a pozitív gondolkodás is fontos (még ha most úgy is érzed, hogy nem jön természetesen). Írd fel papírcetlikre, amit szeretnél elérni (pl. "a matek dolgozatom ötös lesz, mert minden eszembe fog jutni, amit tanultam"), és ragaszd fel olyan helyre, ahol gyakran látod.

Az immunrendszeredet erősítsd echinaceával, gyömbérrel, fokhagymával, szedj probiotikumot.

Tudom, nem ilyen válaszra számítottál, de próbáld ki, nem veszíthetsz semmit.

2017. febr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Dehogynem, ilyesmit is vártam és nagyon szépen köszönöm! :) Megfogadom az összeset!! :)
2017. febr. 5. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!