Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja lehet? Valami ötlet?

Mi baja lehet? Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Ha valaki végi olvassa annak megköszönöm !


Van egy osztálytársam,aki egyben a legjobb barátom is.Már 1.osztályban is látszott rajta,hogy úgymond különlegesebb volt.Amikor először találkoztunk a tanárunkkal és egymással is,akkor ő egy ideig csak bámult.Mikor egyedül voltam odasunnyogott hozzám és kicsit zavarodottan megkérdezte,hogy lehet-e a barátom.Először én is csak néztem,ő is,mert kicsit furcsa módon kérdezte meg.Zavartan,félénken és hallatszott rajta,hogy gondolkodott hogy mit mondjon.Én igent mondtam,ő ekkor megnyugodott és elkezdtünk beszélhetni.Azóta is a legjobb barátok vagyunk.Most járjuk a 8.osztályt,és egyre jobban észre lehet rajta venni a más emberektől való félelmét és elhúzódását.Múltkor egy osztálytársam megölelte és picit simogatta (hogy minek azt nem tudom,csak rájött az 5 perc),őt csak egy kicsit zavarta,de mikor a bőréhez ért azonnal elhúzódott.A puszival is így van,meg az öleléssel is.Ha fontos alkalom van,vagy kikönyörgik akkor megengedi az ölelést,de a puszit azt nem,már a hangjától is rosszul van.Előkészítőre járt egy barátommal együtt,de ők nem ismerték egymást.Mint kiderült fél éven keresztül egy büdös szót sem beszélt senkivel.Ha egyedül van szomorkás a hangulata,ha sok ember veszi körül,kicsit zavarodottan néz ki és egy árva szót sem szól.Megkérdeztük,hogy miért nem szereti ha puszit adnak neki.Azt mondta,hogy szerinte undorító,ezt a testvére miatt gondolja így,mert mindig nyálasan adta neki,emiatt elundorodott tőle.Beszélgettünk erről egy kicsit.Az ölelést meg azért nem szereti mert kellemetlen neki.Jöttek a kit szeretsz ?Szüleidet szereted kérdések sorozata.Ő azt mondta,hogy nem tudja,hogy szereti-e őket.Nem tudja megmondani,hogy kik iránt érez szeretete,mert nem tudja megállapítani.Volt két lány,akik azt mondták,hogy lehet hogy leszbikus lesz.Én ezt kicsit hülyeségnek találom.Javítsatok ki ha nem az.

A szemkontaktust is kerüli.Igyekszik belenézni a másik szemébe,de mindig félrenéz.Nem tegez senkit(felnőttet),ha könyörögnek neki akkor sem.Igyekszik úgy kreálni a mondatokat,hogy még csak véletlenül se mondja ki a keresztnevét(ezt anyukámnál figyeltem meg).

Fél az idegenektől.Magántanárhoz is ketten jártunk(sikerült úgy megbeszélnünk)és mikor a tanárral maradtunk és beszélgettünk,mint aki mindjárt elsírja magát.Halkan és picit furcsán beszél,vagy csak bólogat amikor idegenekkel kell beszélnie.Táborokban is mindig csak ült egyedül.Előző héten volt egy különóránk és az aulában ültem egy barátommal(gimnazista,és bejött egy picit),a többiek a másik osztállyal egy padon ültek.Ő is megjött,de senkihez nem ment oda,csak elhúzódott egy távoli sarokba egyedül.Barátom is csak nézte(ők ismerik egymást).Kérdezte is,hogy miért nem jön oda hozzánk.

4-5-ös tanuló,van esze az biztos.Magatartásával nincs semmi gond.

Hangos és undorító zajokra furcsán reagál az biztos.Kémián nem lehet az osztállyal bírni,ilyenkor megy az üvöltözés,dobálózás,szék tologatás.Ha elég durván zaj van,ő elfehéredik és csendben elkezdi olvasni és feldolgozni az anyagot.Egészen nyugodtnak tűnik,de ne az.Dühös közben.Mint egy bomba ami bármelyik pillanatban robbanhat.Egyszer kapta el a düh.Az egész osztályt leordította,onnantól kezdve csend volt.Meg sem mertek nyikkanni.Még én i megijedtem picit,a tanár is csak nézett.Ha valakire nagyon allergiás(egy lány az osztályban,egy igazi kis ribi),akkor tud ám káromkodni,de csak magában.Múltkor az a lány le k.-ozz minket lányokat és még mondott egy jó pár nem épp szép jelzőt.Úgy nézett rá,mint aki mindjárt nekiesik és megfojtja.Olyanokat mondott magában hogy megtépi,szétszedi,felköti...morbid dolgokat.Szóval ő sem túl szép dolgokat.


Én: 15l Ő:13l



2017. febr. 9. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem autista a barátnőd.
2017. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem.Teljesen normális oldala is van.Nagyon jó poénjai vannak és remekül el lehet vele beszélgetni.Max.Asperger vagy valami,de én inkább szociális fóbiára gyanakszom.Igaz nem vagyok orvos :) így én ezt nem tudhatom,inkább csak találgatok.
2017. febr. 9. 15:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Asperger - szindróma az autizmus egyik típusa.. :)
2017. febr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi mindig keverem valamivel XD
2017. febr. 9. 15:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is autista.
2017. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!