Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogyan tovább?

Mit tegyek hogyan tovább?

Figyelt kérdés
24 éves fiú vagyok, 19 évesen érettségiztem le, azelőtt jártam 3 éven át keresztül, szakácsképzőbe, elvégeztem a 9, 10, 11 osztályt, szakmát akkor még nem kaptam, mert még kellett volna járnom plussz kétévet, kiíratkoztam mert csúfoltak az ozstálytársaim, hogy jó tanuló vagyok meg stb, nem volt az osztály közösség, én 5-sre vizsgáztam le, de kiléptem akkor is. Ez már bánom, . Utána ebíratkoztam egy nappali munkarendű felnőttoktatásra, ahol, 2 év alatt szereztem érettségit. gyenge volt ott az oktatás, Ott lettem depressziós, elhíztam stb. 19 éevsen érettségiztem le ezáltal, Sajnos közepesere sikerült az érettségim, egyetemre nem vettek fel. 2013ban így elkedztem dolgozni egy 4 műszakos gyárban. Ekkor jött az igazi depresszióm, nem volt kedvem felkeleni már,nincs jövőképe, és stb. Telejsen elzárkoztam a világtól is, 1 évig dolgoztam, utána 2013 őszén tanévben, elkedzek egy szakmát tanulni, ami nem kötött le, és nem tudtam tanulni egyszerűen nem ment már, fél évet jártam csak ki, 2014ben megint elkedztem dolgozni, akkor már egy másik helyen. Az is betanított munka volt, aztán másfél éven át keresztül csináltam. Ezután nem találtama helyemet, telejsen depressziós lettem és mai napig tart, betöltöttem a 24et decemberben legelejeén, nincs szakmám, nincs jöbőképem, telejsen reménytelennek érzek midnent, a tanulástól teljesen eltávolodtam, szüleimnek nincs pénze, anyám nem dolgozik ő sem talál munkát, én egy érettségivel, uyganscak gyárba tundék visszmaenni, mivel 24 vagyok nappalin nem tanulhatok már, olyna jó lenne egy villanyszerelő, vagy egy ujra szakács képzést elkezdeni, mert ezeket úgy érzem megtudnám tanulni, de nem mehetek már nappalira meg most így második félévkor. Telejsen reménytelennek érzem így az életemet. Pénzünk nicns hogy fizetősőn tanuljak. Igy is alig jövünk ki anyagilag, Apám sem fog már lassan dolgozni mert ő is beteg, tehát magamra fogok maradni. Szeretnék ebből a 4 éven át tartó depresszióból kitörni, miután betöltöttem a 20at azóta van ez. Nem éltem még, mármint Ki sem éltem még a huszonéves korom legelejét, Semmit... Mintha élő halott lennék. És nem tudm tényleg hogy mitévő legyek, ujra érettségiznék hogy mehessek egyetemre, de pénzbe kerül, és nicns hozzá tudásom, Villanyszerelő vagy Szakács szakmát szívesebben tanulnék, de sehova nem vezsnek már fel nappalira sem.
2017. febr. 10. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Külföldön nem akarsz dolgozni? Látszólag ellentmondásosnak tűnhet az hogy külföldön mégnagyobb hátránnyal indulsz. De például apám öccse a Rákosi diktatúra idején szökött ki Amerikába nyelvtudás, pénz és szakma nélkül. Ma egy nagy farm tulajdonosa és hazalátogatásakor mindig az a szó jut róla eszembe hogy dollárpapa. Például azért mert semminek nem nézi az árát. Például a szüleinek a legszebb és legdrágább síremléket csináltatta meg a temetőben, aminek láttára férfi létemre is könnyes szokott lenni a szemem.

Ez a dal is hasonlóról szól, a végén hangzik el a csattanó:

Péter Szabó Szilvia - A Kárpáthyék lánya

https://www.youtube.com/watch?v=WOVSIHZYspc

2017. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam pár éve. Aztán végső kilátástalanságomban Istenhez fordultam, mert nem volt ember, aki segíthetett volna. Megtértem, és igyekszem keresztényként élni. Ennek eredményeképp már másfél éve dolgozom egy mezőgazdasági cégnél és a nyugdíjba készülő főnökasszony engem szeretne utódjának. Ha nem jött össze neked sem a tanulás és a munka, akkor próbáld meg Istenre bízni a dolgot. Nem biztos hogy egy-kettőre rendbe jön minden, lesznek nehézségek is, amin át kell menni, de már nem egyedül. Így menni fog, ha megpróbálod. Én szurkolok! ;) 28/F
2017. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Istenbe sajnos nem hiszek de azért köszönöm szépen.
2017. febr. 11. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!