Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem önértékelési zavarom...

Szerintem önértékelési zavarom van, mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

önértékelési probléma és ebből eredő depresszió.

Annyi a lényeg hogy közösségben visszahúzódok mert félek hogy kicsúfolnak, ha netalántán valaki baszogat, arra nagyon érzékeny vagyok és hetekig rágódok rajta, miért pont engem kell bántani. Iskolában ugye divat a piszkálódás

És pont azért amiért ilyen szótlan vagyok, gyakran belém kötnek a nagyszájúak még a tanárok is.

Mindig nézegetem magam a tükörben, tükröződő felületben, felveszem a hangomat hangfelvételre,zavar. Megkaptam már hogy "olyan fejed van mint egy fogyatékosnak, "úgy beszélsz mint egy fogyatékos , te mit keresel itt nem vagy értelmes" stb. Ilyenekre szoktam rákeresni neten hogy autizmus tünetei, én most autista vagyok?

Úgy érzem magam mint egy darab szar.

Iskolai közösségben órán nem szólalok meg, mert régebben sokat csúfoltak a beszédhangommal és emiatt nem merek megszólalni nehogy megint ezzel bántsanak, amúgy nem vagyok beszédhibás simán ilyen.

Kialakult bennem egyfajta paranoia, megérzem hogy be fognak szólni, van valami téma, például hogy ki menjen versmondó versenyre és már előre tudom hogy valaki be fogja ordítani a nevemet és röhög és ez meg is történik, szóval jogosan parázok ezen.


2017. febr. 11. 14:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Mostanában egyre inkább kezdek flegma lenne, és letojok mindent.
2017. febr. 11. 14:43
 2/3 A kérdező kommentje:
Emlékszem általános iskolában volt egy gyerek aki előszeretettel gáncsolta ki a másikat tesiórán futás közben, és én mindig szorongtam nehogy kirúgja a lábamat, hátrafelé nézelődtem, gyakran történt hogy fejbe rúgtak labdával, nem is szándékosan csak mindig nekem repült.
2017. febr. 11. 14:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, hát először is nem vagy autista. Láthatólag szorongsz mások megítélésétől, szerintem erős megfelelési kényszered van. Nyilván a sok gúnyolódás miatt.

Másodszor pedig, úgy érzem, nem egészséges neked az a környezet, amiben vagy, nem tudsz esetleg beszélni erről szüleiddel, és átiratkozni másik iskolába, vagy ilyesmi? Ha van nálatok, az iskolapszichológust is fölkeresheted. (Vagy bármilyen más pszichológust, egyébként ajánlom, segíteni tudnának neked).

Barátaid vannak amúgy a suliban?

2017. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!