Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinál a pszichiáter/pszic...

Mit csinál a pszichiáter/pszichológus, amikor a páciense megemlíti hogy öngyilkos készül lenni?

Figyelt kérdés
Azonkívül hogy megpróbálja esetleg lebeszélni, csinál még valamit amivel megakadályozza?
2017. febr. 12. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
A pszichológus egy tükör, amiben vagy meglátod magad vagy nem. Az okokra kérdez rá, ha súlyosnak ítéli elküld pszichiáterhez, ha nem, ő foglalkozik terápiával.
2017. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2%
Ja, hív egy mentőt, kényszerzubbony rá, aztán elviteti a zárt osztályra. Nem csinál semmit, mit tudna csinálni, aki meg akarja tenni, az nem pofázik róla, hanem cselekszik. Aki meg ott sírja el a bánatát az nem is akarja megtenni, csak mint egy hülye gyerek várja, hogy sajnálja valaki, meg babusgassa, meg nyaldossa a fenekét.
2017. febr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha önveszélyesnek ítél, akkor javasolhatja a pszichiátriát, de igazából mást nem nagyon tud tenni.

Egy pszichológusnak az a dolga, hogy felnyissa a szemed, nem ő fogja megoldani a problémáidat, csak rávezet arra az útra, ahol már elég tisztán fogsz látni ahhoz, hogy megoldd őket.

2017. febr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2es hozzástóló, már ne is haragudj, de hü.lye vagy. Azok akik beszélnek róla simán meg is tehetik, nem egy példát hallotam már ilyenról. Nem vagyok szakember, de nem is kell annak lenni, hogy lássad, hogy ez mar.haság, hogy csak az teszi meg aki nem beszél róla! Tudok olyanról aki évekig készült rá és mondogatta is a környezetének, hiába szedte a gyógyszert, hiába járt pszichológushoz, megtette :( Ez nem azt jelenti nem kell segítséget kérni, csak annyit akarok ezzel érzékeltetni, hogy teljesen mindegy hogy beszél vagy nem beszél valaki ilyenekről, valaki ki tud mászni, valaki nem. Gondolom ez az egyéntől is függ meg az akarattól, génektől, élniakarástól, ösztönöktől.
2017. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mentőt kell hívnia, ha nem tud jobb belátásra bírni. Miután bevisznek pszichiátriára még rosszabb lesz utána az életed, úgyhogy legjobb elkerülni.

De amúgy senkit nem érdekel, hogy öngyilkos akarsz lenni, csak az, hogy ne tudják őket felelősségre vonni, ha esetleg mégis megtörténne.

Ha bevisznek öngyilkossági kísérlet után, és azt mondod, hogy megbántad, már mehetsz is haza.

2017. febr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Felmèri,hogy valòjàban mennyire vagy önveszèlyes.Èn voltam ùgy pszichològusnàl,hogy elmondtam Neki,hogy azt èrzem,hogy meg akarok halni.Nehezen döntötte el,hogy elengedjen vagy befektessen pszichiàtriàra.

Mondtam,hogy nem valòszìnű,hogy megteszem,de ezt èrzem,illetve eszem àgàban sincs befeküdni,màr egyszer voltam bent,elèg is volt...

Vègül elengedett haza!Ìrt fel gyògyszert Rivotrilt.Mondtam hogy jobb ha nem ìrja fel,csak kìsèrtès ha van otthon ilyesmi gyògyszer.

Vègül màsnap beszedtem egèsz üveggel ès leöblìtettem vagy fèl liter hàzi pàlinkàval.

A pàrom hàrom napig figyelte otthon hogy lèlegzem e mèg,de nem akarta hogy befektessenek.Magamhoz tèrtem mèg pàr napig kòtyagos voltam,aztàn soha többet nem csinàltam ilyet....

Sok fèlèk az emberek sokfèle gonddal.Nehèz megìtèlni ki kikor mit fog elkövetni....

2017. febr. 14. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!