Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon hogyan tudnám leküzdeni...

Vajon hogyan tudnám leküzdeni az állandó töprengést, illetve hogyan tudnám kezelni a bizonytalanságot?

Figyelt kérdés

Alig van önfeledt pillanatom. Mindig azon kattogok, hogy vajon hogy oldjak meg egy feladatot, vajon sikerül-e. Sokszor előre gondolkodok akár évekre előre, hogy akkor mi lesz, hogy lesz. Ezért nyilván a hangulatom is szar. Nem tudom, hogyan lehetne ezt a bizonytalanságot kezelni.


Én nagyon sok problémát oldottam már meg szerencsésen, de félek, hogy olyan problémával kerülök szembe, amit akkor sem tudok megoldani, ha mindent megteszek.


Valaki vélemény, vagy valami tanács?

19/F



2017. febr. 14. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen folyton töprengő típus vagyok. De egyáltalán nem bánom mert nem hogy nem keseríti meg életem hanem még előnyös is számomra. Viszont sosem aggódom azon hogy jaj mi lesz ha nem tudok valamit megoldani. Hanem ha az életben olyan feladattal szembesülök aminek látszólag nincs megoldása, akkor is arra találok megoldást hogyan fordítsam előnyömre, hogyan kerüljek ki győztesen.

Persze gonosz emberek miatt számtalanszor volt rossz hangulatom az életben. De erre is mindig találtam megoldást hogy ne tudjanak ártani se nekem se másoknak és akkor a rossz hangulatom is elmúlt. Főleg a végtelen nyugalmammal és türelmemmel szoktam "kikészíteni" őket.

Én nem is akarok változtatni azon hogy ne töprengő típus legyek. Mert ha nem használnám a fejem akkor szinte biztos hogy elveszett ember lennék. Sőt, a jövőben igyekszem mégjobban használni a fejem, mivel az mindig sikert, örömet és elégedettséget jelentett a végén.

2017. febr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)


Nekem is csomószor hozott a végén eredményt ez az állandó gondolkodás. Pl én gimiben az utolsó 2 évben kitűnő voltam. És én már szeptemberben azon gondolkodtam hogy vajon ev végén meglesz e a kitűnő vagy sem, vagy ha nem is akkor csak a jeles. Ugyan meglett a kitűnő a végén de ez 9 hónap folyamatos töprengést jelentett és én már ebbe belefáradtam hogy ennyit gondolkodjak...

2017. febr. 14. 23:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kényszeres ez a dolog? Nem tudod kontrollálni?

Mert ha igen, az OCD-re hajaz, amit lehet pszichiátriailag és pszichológiailag is kezelni.

2017. febr. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia


Hát elég kényszeres...

2017. febr. 15. 10:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia, velem is így volt ez. Talán nem is ritka. 19 évesen már kiléptél a gyerekkorból, szembesültél vele, hogy magadnak kell döntened dolgokról, és felelős vagy a döntéseidért. Szembesültél valószínűleg azzal is, hogy e világban nem minden fenékig tejfel. Illetve elég kiszámíthatatlannak is látszik a világ.


A megoldás a szellemi keresés és találás.


Mát.

7,7 Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

7,8 Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.


Mát.

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Ez utóbbi, azaz a gondviselés létezésének felismerése nekem 180 fokos fordulatot hozott az életembe. Nehézségek esetén sem futamodok meg, nem aggodalmaskodok a holnap gondjain. Stratégia: mindent megteszek ami tőlem telik, ami meg nem áll az én hatalmamban azt Isten hozzá teszi, mert megígérte a Benne hívőnek.

2017. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a Bibliában egy ilyen mondat is van:

Amit elképzelsz, megadatik néked, és a Te utadat a dicsfény ragyogja be.

2017. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, az igaz, mert Isten nem kívánságteljesítő automata.
2017. febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a töprengés problémát szellemi úton lehet gyógyítani. A töprengés oka ugye, hogy az illető megpróbálja az optimális megoldást megtalálni de fél attól, hogy az élet közbeszól és rossznak bizonyul a döntése. Ez volt velem is.


Fel kell ismerni, hogy valóban, nem áll minden a mi hatalmunkban. Sem a belső adottságaink, sem a külső körülmények alakulása nem áll teljesen rajtunk.


Valahol olvastam: „A hit stádiumához való eljutás elkerülhetetlen lépcsőfoka a „végtelen rezignáció” állapota. Ahhoz, hogy abszolút módón hinni tudjunk mindenekelőtt azt kell belátni, hogy a külső valóságos életben nem minden törekvés valósítható meg.” (Kierkegaard filozófiájával kapcsolatban)


Garantáltan jó megoldás ezen egzisztenciális félelemre, problémára, a hit Istenben, nem is akármilyen Istenben, hanem a Jézus által hirdetettben (ami nem vakhit!).


Nem véletlenül írja a zsoltáros:

" 3,6 Én lefekszem és elalszom; felébredek, mert az Úr támogat engem.

3,7 Nem félek sok ezernyi néptől sem, a mely köröskörül felállott ellenem.


(a jó alvás titka)

2017. febr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még egy kis Kierkegaard:

„Házasodj meg, meg fogod bánni; ne házasodj meg, ezt is meg fogod bánni; házasodj vagy ne házasodj, mindkettőt meg fogod bánni; vagy megházasodsz, vagy nem, mindkettőt megbánod. Nevess a világ bolondságán, meg fogod bánni; sirasd meg, azt is meg fogod bánni; nevess a világ bolondságán vagy sirasd meg, mindkettőt meg fogod bánni; vagy nevetsz a világ ostobaságán, vagy siratod, mindkettőt megbánod. Bízzál egy lányban, meg fogod bánni; ne bízzál benne, azt is meg fogod bánni; bízzál egy lányban vagy ne bízzál benne, mindkettőt meg fogod bánni; vagy bízol egy lányban vagy nem, mindkettőt meg fogod bánni. Akaszd fel magad, meg fogod bánni; ne akaszd fel magad, azt is meg fogod bánni; akaszd fel magad vagy ne akaszd fel magad, mindkettőt meg fogod bánni; vagy felakasztod magad, vagy nem, mindkettőt meg fogod bánni. Ez, uraim, minden életbölcsesség foglalata.”


Az utolsó mondat is fontos-keretet ad a mondanivalónak-, hogy ti. a filozófia és az életbölcsesség tanácsai kb. ennyit érnek mint fentebb. (Én legalábbis így értelmezem ezt az idézetet. Van hogy az utolsó mondatot lehagyják és úgy idézik.)

2017. febr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként sikerült továbbtanulni, és tetszik a választott szak?
2017. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!