Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A MINDFULLNESS, azaz Tudatos...

A MINDFULLNESS, azaz Tudatos Jelenlét technikát gyakorolja valaki? A tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés

#tudatos-jelenlét
2017. febr. 15. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Terápiám során tanultam. Hasznosnak tartom, de önmagában szerintem kevés. A terápia kiegészítéseképpen nagyon hasznos volt. Bizonyos elemeit azóta is alkalmazom (pl. érzések és értékítéletek elkülönítése). Terápia nélkül nem tudtam volna alkalmazni, mivel nekem sokáig komoly gondot okozott az érzéseim tudatosítása és hogy elkülönítsem a saját érzéseimet a mások által belém plántált ítéletektől és korlátozó hiedelmektől. Meggyőződésem, hogy ha előzőleg ezekkel nem dolgoztunk volna a pszichológusommal, akkor a tudatos jelenlétet is hibásan alkalmaztam volna magamtól.
2017. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mi gyakoroljuk a kórházban. de nem tudom nekem elég smafu. jó pillanatok és annyi. szerintem az egész technika egy nagy terelés és a problémák szőnyeg alá seprése. "csak érezd az érzést ne ítéld ne reagálj" - így nem lehet élni, minden faj evolúciós adottsága és szükségessége a gyors cimkézés és reakció. én úgy vettem észre a beszélgetős/művészeti foglalkozásoknak sokkal több értelme van
2017. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!