Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes annyi pénzt kiadni...

Érdemes annyi pénzt kiadni pszichológusra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem úgy érzem. Ingyenesnél(tehát kórházinál) jártam már,de ott akkora a várakozási idő,hogy 3 havonta,ha 1x bejutok,akkor örülhetek. Így semmi értelme az egésznek.

Szorongok, feszült vagyok a munkám miatt,nincs egy szabad percem. Úgy érzem,hogy engem csak utálnak az emberek. Nagyon befelé fordult vagyok emiatt...érzékeny vagyok és mindent a szívemre veszek. Kialakult újabban hányás fóbiám is. Nem merek enni,ha dolgozom,mert félek,hogy hányok. Alig eszek egy nap. Sokat fogyok emiatt. Mindig hányingerem is van az idegeskedéstől.

Ti fizettetek már pszichológusnak? Megérti? Segített?


20/L



2017. febr. 15. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem lekicsinyíteni akarom a problémád, de én első olvasásra a munkádban látom a hibát. Nagyon meg tud betegíteni egy rossz légkör, ahol időd nagy részét töltöd. Nekem is volt hasonló, munkát váltottam és az önbizalmam is visszajött.

Kérdésedre válasz: 2-3 alkalmat szerintem megér a dolog, de majd az első konzultáción úgyis meglátjátok.

2017. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáld ki. Aztán majd meglátod.

Gondolom, alapjában véve jónak tartod, hiszen szeretnél menni, csak nem akarsz annyit várni, mint az ingyenesnél.

Egyébként ha a munkádból erednek a problémák, akkor szerinted tud segíteni a pszichológus? A munkád ugyanaz lesz, ugyanazokkal a problémákkal. Nem akarsz munkát váltani?

2017. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem a munka alatt jött ki ez a gondom. Előtte is volt már. Most jött ki jobban,hogy kezdő vagyok egy cégnél és sokat bénázom. Emberekkel vagyok sokat,akik sokszor úgy beszélnek velem..meghalt apukám is egy hete..és most még inkább érzékeny vagyok
2017. febr. 15. 10:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Három évig jártam, heti kétszer, úgyhogy összességében milliós nagyságrendet fordítottam terápiára (nyilván nem egyszerre, hanem apránként).

Utólag életem legjobb befektetésének tartom, 180 fokos fordulatot vett az életem, teljesen megváltozott az önmagamhoz és a világhoz való viszonyom.

Visszagondolva: életem során annyi értelmetlen és ostoba dologra költöttem már egy csomó pénzt, aminek hosszú távon semmi haszna nem volt az életemben. A terápiának meg van/volt. Meggyőződésem, hogy ha azokat az értékeket, amiket terápiával nyerni lehet, árulnának üzletben (önértékelést, problémamegoldási képességet, kiegyensúlyozottságot, kötődési képességet), akkor az emberek hosszú, tömött sorokban állnának sorban és minden pénzt szívesen megadnának értük. Mert ezek felbecsülhetetlen értékek!

Csak sajnos ilyen kézzelfogható módon nem árulják sehol, csak terápia során lehet apránként lízingelni. De utána már örökké a tiéd lesz, senki nem tudja elvenni!

Úgyhogy utólag azt tudom mondani, hogy ha most valahogy visszacsöppennék a pár évvel korábbi állapotomba, és annak tudatában, hogy mit nyerhetek a terápia által, döntenek kellene, hogy belevágjak-e, gondolkodás nélkül vágnék bele újra és fizetnék érte örömmel. Bármennyit.

2017. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindennek az alapja, hogy túl komolyan vesszük magunkat,

ez az egós állapot, amiből fel kell ébredni. Had mondjon mindenki amit akar, amit tud, persze az építő jellegű kritikát meglehet szívlelni.

2017. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Pszichológus hallgatóként mondom (de volt saját tapasztalatom is pszichológusnál), hogy igen, megéri! Nagyon sok mindenben tud segíteni egy pszichológus. Persze előfordulhat, hogy valakivel nem illetek össze, de azt megérzitek pár alkalom után, és akkor lehet váltani.

2017. febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az, hogy érzékenyebb vagy, most talán érthető, a gyász miatt, mit kivánhatnék mást mint adjon az Isten erőt mindennek az elfogadásához. Én hívő ember vagyok, és számtalanszor megtapasztaltam az ima erejét. Az ima olyasmi mint a gyermeknél a köldökzsinor, táplál, és védelmez, és ezáltal Életet ad. Életet amely olyan mint az imunredszer, sok mindent kibir, erőssé válik a lélek, amely elfogadásra békére vezet. A megprobáltatások idején, mikor az élethelyzetek úgy alakulnak. Hoznak valami számunkra ismeretlent, vagy nem oly kivánatosat. De az Isten mindig velünk van, és kérhetjük a segítségét.

2017. febr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Sziasztok!


Én is hasonló helyzetben vagyok, csak nekem nyelési nehézségem van, és most voltam gasztroszkópián és gégészeten is mindenhol rendben találtak mindent, szóval holnap még neurológiára elmegyek aztán ha ott sincs semmi , akkor marad a pszichés alap, és pszichológus. Szeretnék egy nagyon jó emberhez elmenni, aki pár nap alatt tudna már segíteni, hogy normálisan tudjak nyelni és szilárd ételeket is magabiztosan enni. Ha tud valaki pszichológusnőt ajánlani, akkor azt nagyon megköszönném! Írjatok ajánljatok bátran! :)

2017. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
# 8: Szerintem nincs rá garancia, hogy pár nap alatt tudna bárki segíteni. A pszichés problémákkal az a gond, hogy általában nagyon mélyen van a gyökerük és igen hosszú idő lehet, amíg odáig sikerül leásni. Lehet, hogy 1-2 alkalom után már tapasztalnál javulást, de az is benne van a pakliban, hogy nem. Szóval szerintem ne ilyen elvárással menj pszichológushoz, hogy pár nap alatt segítsen, mert egy jó szakember elhajt, ha így mész oda hozzá...
2017. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Barátnőm kiment félévre tanulni Velencébe, és ez lehet az oka sajnos, nehéz ezt valahogy eltörölni magamban.
2017. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!