Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Antidepresszáns elhagyása után magas vérnyomás, szédülés?

Sziasztok!

Röviden összefoglalnám a lényeget: Kb fél éve szedek antidepresszánst, és nyugtatót kevert szorongásos, és depressziós zavar miatt. Medazepamot, és Rexitint szedek. Vagyis szedtem, mert hogy voltam vérvizsgálaton, és a máj enzim értéke 4x nagyobb volt a normál értéknél, így egy hete abbahagytam az antidepi szedését. Viszont sajnos azóta magas a vérnyomásom, és szédülök. Például ha hirtelen oldalra nézek majd elesek. Ez csak átmeneti zavar, vagy most már örökké így lesz? Ha folytatnám az antidepresszáns szedését megoldódna ez a probléma, viszont végleg abba akarom hagyni a májkárosodás miatt. Mi a teendő? Most már mindíg szédülni fogok, ha nem szedem?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szorongás, depresszió, Frontin, medazepam, antidepresszáns, nyugtató

2017. febr. 16. 01:42  Privát üzenet  

A válaszok
TR75 nevű felhasználó válasza:

Lehetséges a leállás miatt, általában elmúlnak az ilyen tünetek.

Viszont egyik napról a másikra nem szabad leállni ezekkel a cuccokkal, mert elég komoly megvonási tüneteket okozhatnak.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. febr. 16. 03:51 Privát üzenet
Hát igen, ezeket egy hét alatt nem szabad letenni, hanem kb 20x lassabban lehet (vagyis kb fél év alatt) úgy, hogy utána ne legyen egyből visszaesés, meg elvonási tünet.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2017. febr. 16. 21:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már bánom, hogy elkezdtem szedni. Továbbra is szédülök. Hiába szedek vérnyomáscsökkentőt. Akkor mit javasoltok? Menjek vissza a dokihoz, és szedjek csá fél szemet mondjuk 2 hónapig? Mindenképp szeretnék tőle megszabadulni, de így nem tudok dolgozni, hogy szédülök.

# 3/5Időpont 2017. febr. 16. 22:54 Privát üzenet
TR75 nevű felhasználó válasza:

"Egyik lehetőség, hogy a Rexetin adagját hetente 10 mg-mal csökkenti. Legtöbb esetben a Rexetin abbahagyása enyhe tünetekkel jár, és azok két héten belül elmúlnak. Némely esetben azonban a tünetek súlyosabbak lehetnek, és hosszabb ideig megmaradnak.

- Ha a gyógyszerszedés abbahagyása megvonási tüneteket okoz, orvosa valószínűleg az adagolás lassabb csökkentését fogja tanácsolni. Ha súlyos megvonási tüneteket tapasztal a Rexetin abbahagyásakor, kérjük, forduljon kezelőorvosához, aki esetleg azt javasolja, hogy kezdje újra szedni a tablettákat, majd hosszabb idő alatt hagyja abba."

A szédülést írja mellékhatásként.

Szóval ezeket a cuccokat nem szabad egyszerűen letenni. Van olyan, akinél ez nem jár semmilyen mellékhatással, de a többségnek vannak gyengébb-erősebb elvonási tüneteik.

Nézz szét itt, a hozzászólások is hasznosak:

[link]

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2017. febr. 17. 01:12 Privát üzenet
Balogh Zsozsó nevű felhasználó válasza:

Szia

Szerintem menj vissza a dokidhoz, és beszéld meg vele, hogy lehet tünetmentesen leszokni róla. Ez egy folyamat amit be kell tartani. Én is most fogok leszokni, de csak orvosi megbeszéléssel. Ő nem ajánlotta a leszokást, amig ki nem tavaszodik az idő. Szerintem a teljes leszokás kb. 1-2 hónap is és még akkor sem bizti, hogy esetleg fél év múlva nem-e jön elő megint a betegség.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2017. febr. 17. 10:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi bajom van? Milyen vény nélküli nyugtató lenne jó?
Xanaxos kúra jó erre a helyzetre?
Szédülés, jobb karban fura érzés. Mitől lehet?
Vmi betegségre utalhatnak a következô dolgok?
Pánikosok, nem bírom már. Már majdnem teljesen jól voltam erre most 3napja meg akarok halni, magas a vérnyomásom, pulzusom, szédülök, remegek, nem vagyok önmagam. Mit csináljak?
Pánikbetegségnél mennyire jellemző, hogy a szív egyszer csak egy óriásit ver, vagy esetleg kettőt hármat egymás után?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!