Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns elhagyása...

Antidepresszáns elhagyása után magas vérnyomás, szédülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden összefoglalnám a lényeget: Kb fél éve szedek antidepresszánst, és nyugtatót kevert szorongásos, és depressziós zavar miatt. Medazepamot, és Rexitint szedek. Vagyis szedtem, mert hogy voltam vérvizsgálaton, és a máj enzim értéke 4x nagyobb volt a normál értéknél, így egy hete abbahagytam az antidepi szedését. Viszont sajnos azóta magas a vérnyomásom, és szédülök. Például ha hirtelen oldalra nézek majd elesek. Ez csak átmeneti zavar, vagy most már örökké így lesz? Ha folytatnám az antidepresszáns szedését megoldódna ez a probléma, viszont végleg abba akarom hagyni a májkárosodás miatt. Mi a teendő? Most már mindíg szédülni fogok, ha nem szedem?



2017. febr. 16. 01:42
 1/5 TR75 ***** válasza:
38%

Lehetséges a leállás miatt, általában elmúlnak az ilyen tünetek.

Viszont egyik napról a másikra nem szabad leállni ezekkel a cuccokkal, mert elég komoly megvonási tüneteket okozhatnak.

2017. febr. 16. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezeket egy hét alatt nem szabad letenni, hanem kb 20x lassabban lehet (vagyis kb fél év alatt) úgy, hogy utána ne legyen egyből visszaesés, meg elvonási tünet.
2017. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már bánom, hogy elkezdtem szedni. Továbbra is szédülök. Hiába szedek vérnyomáscsökkentőt. Akkor mit javasoltok? Menjek vissza a dokihoz, és szedjek csá fél szemet mondjuk 2 hónapig? Mindenképp szeretnék tőle megszabadulni, de így nem tudok dolgozni, hogy szédülök.
2017. febr. 16. 22:54
 4/5 TR75 ***** válasza:

"Egyik lehetőség, hogy a Rexetin adagját hetente 10 mg-mal csökkenti. Legtöbb esetben a Rexetin abbahagyása enyhe tünetekkel jár, és azok két héten belül elmúlnak. Némely esetben azonban a tünetek súlyosabbak lehetnek, és hosszabb ideig megmaradnak.

- Ha a gyógyszerszedés abbahagyása megvonási tüneteket okoz, orvosa valószínűleg az adagolás lassabb csökkentését fogja tanácsolni. Ha súlyos megvonási tüneteket tapasztal a Rexetin abbahagyásakor, kérjük, forduljon kezelőorvosához, aki esetleg azt javasolja, hogy kezdje újra szedni a tablettákat, majd hosszabb idő alatt hagyja abba."


A szédülést írja mellékhatásként.


Szóval ezeket a cuccokat nem szabad egyszerűen letenni. Van olyan, akinél ez nem jár semmilyen mellékhatással, de a többségnek vannak gyengébb-erősebb elvonási tüneteik.


Nézz szét itt, a hozzászólások is hasznosak:

[link]

2017. febr. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Balogh Zsozsó ***** válasza:

Szia


Szerintem menj vissza a dokidhoz, és beszéld meg vele, hogy lehet tünetmentesen leszokni róla. Ez egy folyamat amit be kell tartani. Én is most fogok leszokni, de csak orvosi megbeszéléssel. Ő nem ajánlotta a leszokást, amig ki nem tavaszodik az idő. Szerintem a teljes leszokás kb. 1-2 hónap is és még akkor sem bizti, hogy esetleg fél év múlva nem-e jön elő megint a betegség.

2017. febr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!