Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook






Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Antidepresszáns elhagyása után magas vérnyomás, szédülés?

Sziasztok!


Röviden összefoglalnám a lényeget: Kb fél éve szedek antidepresszánst, és nyugtatót kevert szorongásos, és depressziós zavar miatt. Medazepamot, és Rexitint szedek. Vagyis szedtem, mert hogy voltam vérvizsgálaton, és a máj enzim értéke 4x nagyobb volt a normál értéknél, így egy hete abbahagytam az antidepi szedését. Viszont sajnos azóta magas a vérnyomásom, és szédülök. Például ha hirtelen oldalra nézek majd elesek. Ez csak átmeneti zavar, vagy most már örökké így lesz? Ha folytatnám az antidepresszáns szedését megoldódna ez a probléma, viszont végleg abba akarom hagyni a májkárosodás miatt. Mi a teendő? Most már mindíg szédülni fogok, ha nem szedem?



Keress kérdéseket hasonló témákban: szorongás, depresszió, Frontin, medazepam, antidepresszáns, nyugtató

 2017. febr. 16. 01:42  Privát üzenet  

A válaszok
TR75 nevű felhasználó válasza:

Lehetséges a leállás miatt, általában elmúlnak az ilyen tünetek.

Viszont egyik napról a másikra nem szabad leállni ezekkel a cuccokkal, mert elég komoly megvonási tüneteket okozhatnak.



A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. febr. 16. 03:51 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Hát igen, ezeket egy hét alatt nem szabad letenni, hanem kb 20x lassabban lehet (vagyis kb fél év alatt) úgy, hogy utána ne legyen egyből visszaesés, meg elvonási tünet.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2017. febr. 16. 21:27 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már bánom, hogy elkezdtem szedni. Továbbra is szédülök. Hiába szedek vérnyomáscsökkentőt. Akkor mit javasoltok? Menjek vissza a dokihoz, és szedjek csá fél szemet mondjuk 2 hónapig? Mindenképp szeretnék tőle megszabadulni, de így nem tudok dolgozni, hogy szédülök.

# 3/5Időpont 2017. febr. 16. 22:54 Privát üzenet
TR75 nevű felhasználó válasza:

"Egyik lehetőség, hogy a Rexetin adagját hetente 10 mg-mal csökkenti. Legtöbb esetben a Rexetin abbahagyása enyhe tünetekkel jár, és azok két héten belül elmúlnak. Némely esetben azonban a tünetek súlyosabbak lehetnek, és hosszabb ideig megmaradnak.

- Ha a gyógyszerszedés abbahagyása megvonási tüneteket okoz, orvosa valószínűleg az adagolás lassabb csökkentését fogja tanácsolni. Ha súlyos megvonási tüneteket tapasztal a Rexetin abbahagyásakor, kérjük, forduljon kezelőorvosához, aki esetleg azt javasolja, hogy kezdje újra szedni a tablettákat, majd hosszabb idő alatt hagyja abba."


A szédülést írja mellékhatásként.


Szóval ezeket a cuccokat nem szabad egyszerűen letenni. Van olyan, akinél ez nem jár semmilyen mellékhatással, de a többségnek vannak gyengébb-erősebb elvonási tüneteik.


Nézz szét itt, a hozzászólások is hasznosak:

[link]



A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2017. febr. 17. 01:12 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Balogh Zsozsó nevű felhasználó válasza:

Szia


Szerintem menj vissza a dokidhoz, és beszéld meg vele, hogy lehet tünetmentesen leszokni róla. Ez egy folyamat amit be kell tartani. Én is most fogok leszokni, de csak orvosi megbeszéléssel. Ő nem ajánlotta a leszokást, amig ki nem tavaszodik az idő. Szerintem a teljes leszokás kb. 1-2 hónap is és még akkor sem bizti, hogy esetleg fél év múlva nem-e jön elő megint a betegség.



A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2017. febr. 17. 10:35 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése



Kapcsolódó kérdések
Mi bajom van? Milyen vény nélküli nyugtató lenne jó?
Xanaxos kúra jó erre a helyzetre?
Szédülés, jobb karban fura érzés. Mitől lehet?
Vmi betegségre utalhatnak a következô dolgok?
Pánikosok, nem bírom már. Már majdnem teljesen jól voltam erre most 3napja meg akarok halni, magas a vérnyomásom, pulzusom, szédülök, remegek, nem vagyok önmagam. Mit csináljak?
Pánikbetegségnél mennyire jellemző, hogy a szív egyszer csak egy óriásit ver, vagy esetleg kettőt hármat egymás után?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból








Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!