Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha abbahagyom a terápiát,...

Ha abbahagyom a terápiát, akkor ugye a pszichológus ki fogja dobni a rólam szóló jegyzeteket?

Figyelt kérdés

2017. febr. 16. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg tőle. Akár kidobja akár nem, az orvosi titoktartási kötelezettsége miatt úgysem férhet hozzá senki más. És csak azért mert kidobja a jegyzetet, attól még fejben tisztában lehet azzal és emlékezhet hogy ki vagy és miért voltál ott.
2017. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért dobná ki

A doki sem dobja ki, mivel és hogyan kezelt évekkel ezelőtt.

2017. febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fogja.
2017. febr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem. Sőt az is lehet, hogy filmet forgatnak belőle, ha valami különleges eset vagy.
2017. febr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy a (volt) terapeutám jegyzetel-e, tudomásom szerint csak a legelső alkalommal, az anamnézisfelvételnél készített jegyzeteket. Alkalma se nagyon lenne rá, hiszen tapasztalatom szerint két ülés között csupán annyi szünete szokott lenni, hogy elmenjen vécére, vagy megegyen egy szendvicset, egymásnak adják a kilincset a páciensei.

Mindenesetre ha jegyzetel is, biztos vagyok benne, hogy nem dobja ki, két okból:

-Az egyik, hogy soha nem lehet tudni, melyik páciens tér vissza. Még durva "szakítás" után is vissza szoktak térni. Egy ismerősöm úgy hagyta abba a terápiáját, hogy mindenfélét vagdosott a terapeuta fejéhez, közölte, hogy gyűlöli... két hónap után újra járt ülésekre és azóta is ezt teszi.

-Lezárt, sikeres terápia után is előfordul, hogy valaki vissza-visszajár a jól bevált pszichológusához, ha valamilyen problémája merül fel. Én szeretném, ha a terapeutám évek múlva is képben lenne velem kapcsolatban (mondjuk ebben jegyzetek nélkül is bízhatok, mindig emlékezett minden apró részletre, amit valaha elmondtam).

2017. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg kell őriznie! Nem fogja kidobni.
2017. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én kidobom, benne is van a szerződésben, hogy az utolsó találkozás után 90 nappal. Különben kezelhetetlen mennyiségű papírom lenne. Amúgy az emlékezet néhány év elteltével már elég megbízhatatlan, de ha esetleg visszatér a kliens, azért beugrik.
2017. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!