Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a depresszióból...

Szerintetek a depresszióból ki lehet gyógyulni? Van valaki, akinek sikerült?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve, mert a mindennapi életemet nagyon nagy mértékben nehezíti. Az a baj, hogy nekem kellene helyrehoznom a saját életem ahhoz, hogy jobban legyek, de ilyen állapotban képtelen vagyok bármit is tenni. Olyan ez nekem, mint egy ördögi kör és csak lefelé van út.

2017. febr. 19. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sikerülhet, van kiút, nekem sikerül vele élnem és egyensúlyban lennem
2017. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 jeverezi ***** válasza:
igen ki lehet belőle gyógyulni de ahhoz az kell hogy tudjon az ember segítséget kérni! Pszichológus, vagy pszichiáter segíthet ebben.
2017. febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jártam pszichológushoz is, de szerinte nem volt tovább indokolt a terápia, mosolyogva léptem ki az ajtón tőle, alig vártam, hogy kiérjek a rendelőből,utána pedig hazáig sírtam.Cserben hagyottnak éreztem magam. Pszichiáterhez is kb 3-4 éve járok kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Jelenleg is járok, de hogy várhatok tőle segítséget a gyógyulásban, ha 3 havonta kapok időpontot? Utoljára még jobban voltam, de most darabokra hullottam szét. Azt hiszem, hogy azon kívül már nem is tudok másra gondolni, mint hogy el akarok tűnni a világból, nem akarok gondolkodni, aggódni, létezni...
2017. febr. 19. 16:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyere, mesélj, hogyan esik szét a világ
2017. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem csak lefelé van út! Meglátod kisüt a nap, és jobb kedved lesz. Addig pedig próbálj tenni a depressziód ellen! Mozogj sokat a szabadban, és a rossz gondolataidat változtasd meg.
2017. febr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most a nyakamon van egy pereskedés az exemmel, vissza kellett mennem a főiskolára néhány passzív félév után ahol túl nagy a követelmény, közben csinálok egy másik sulit is és próbálok maxot nyújtani a munkahelyemen is. Demens időseket gondozok, imádom őket, imádom a munkám, de már ők se tudják a figyelmem elterelni, kezdek közönyös lenni, a nap folyamán hullámokban tör ki rajtam a sírás, ellökök mindenkit magamtól, feledékeny lettem, össze vagyok zavarodva, nem tudok koncentrálni, hibát hibára halmozok, nem tudok reálisan gondolkodni, kétségbe vagyok esve. Rettegek, h a mostani párom elhagy, mert borzalmas látvány vagyok, amikor az alváson és síráson kívül minden másra képtelen vagyok. Azt hiszem túl sokat vállaltam, de nem akarom, hogy ismét csalódjak magamban és mások is csalódjanak bennem. Azt hiszem így 26 évesen már elfáradtam, nem akarom tovább csinálni. Úgy érzem, hogy megváltás lenne, ha eltűnnék...
2017. febr. 19. 17:11
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként próbálok tudatosan cselekedni a depresszió ellen, futócipőben indulok bevásárolni, odafelé futok. Ha tömegközlekedek, akkor mindig 1-2 megállóval előbb szállok le. Ha van egy kis időm, akkor rajzolok vagy zenét hallgatok. Mi mást tehetnék még? Csak azt veszem észre, hogy egyre jobban bekattanok.
2017. febr. 19. 17:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A pszichiáter nem írt föl antidepresszánst? HA nem, miért nem?

Valamint szerintem mégiscsak érdemes lenne pszichológushoz járnod, ha ez már nem tud segíteni, akkor egy másikhoz.

2017. febr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kaptam antidepresszánst, egy ideig éreztem is a javulást, de hirtelen, mintha megszűnt volna a hatása.

Igen, lehet jó lenne megint egy pszichológus, de sajnos már abba se bízom. Köszi az eddigi válaszokat.

2017. febr. 19. 19:14
 10/11 Psycho ***** válasza:
100%
Én is csatlakoznék a korábbiakhoz, érdemes felkeresni egy másik pszichológust is. Ők is különböznek, van aki x-ben jobb, van aki y-ban, illetve a kettőtök közti összhang sem biztos, hogy a legjobb volt ezek szerint. Bátran fordulj máshoz! Van kiút igen, van ismerősöm, aki major depresszióból lábalt ki. Ha úgy érzed, segítségre van szükséged, akkor fordulj segítséghez. Egy rossz példa miatt nem érdemes feladni ezt az útvonalat, és igen, most bátorítani próbállak :)
2017. febr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!