Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogy éltétek túl a kamaszkort?

~Gold'Y# kérdése:

Ti hogy éltétek túl a kamaszkort?

Figyelt kérdés
Ti is úgy éreztétek, hogy nagyon megváltoztatok, esetleg nyomasztott az, hogy már nem nevettek olyan dolgokon, mint amin régen igen?
2017. febr. 21. 07:06
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Hosszú és fájdalmas kamaszkorom volt, 10 éves koromtól nagyjából 20 éves koromig zajlott az identitásválság. Az nem nyomasztott, hogy nem nevetek dolgokon, igazából a végére már semmin nem nevettem, ugyanis súlyos depressziós lettem, élni is alig volt kedvem, nemhogy nevetni.
2017. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy próbálom túlélni, hogy különböző tévéműsorokat nézek és könyveket olvasok, amik elterelik a figyelmem a valódi életemről. Persze, amikor nagyon magam alatt vagyok, semmi se tud feldobni, de van, amikor működik ez a figyelemelterelés-dolog. Például, amikor öngyilkos akarok lenni, azokra a könyvekre gondolok, amiket még el akarok olvasni, vagy elkezdek egy dalt énekelni magamban, mindegy, milyet, csak ne kerítsen a hatalmába az a sötét, fojtogató érzés. Néha az is segít, hafelgyújtok valami apróbb tárgyat.


15/L

2017. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az már a múlt század közepén volt, nem nagyon emlékszem már rá!
2017. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rosszul. Évekkel utána jöttem rá csak rá, hogy azért voltam olyan rosszul, mert kamaszkori depresszióban szenvedtem.

13 évesen meg azt sem tudtam, mi az a depresszió, csak azt tudtam, hogy nagyon rosszul vagyok.

Túl lehet élni. Sokat segített volna a család, de sajnos ők nem támogattak túl sok mindenben, pedig egy kamasz akármennyire is ellenkezik, jól esik neki.

Egyébként vannak olyan dolgok, amik az ember életét keresztül kíséri. Pl. engem 7 éves koromban megalázott, majdhogynem vert az egyik tanárom, és nincs kizárva hogy az emiatt fellépő beteges önbizalomhiányom miatt lettem depressziós kamaszként.

2017. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!