Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi vezetett a depresszióhoz?

Mi vezetett a depresszióhoz?

Figyelt kérdés

Természetesen, aki átesett rajta, ahhoz szól a kérdés.

Ha lehet, konkrét dolgok érdekelnének. Tudod már, mi váltotta ki? Milyen életkorban jelentkezett? Magadtól ismerted fel, fordultál szakemberhez? A környezeted támogató volt? Ilyesmik érdekelnének.



#felismerés #depresszió #kiváltó okok
2017. febr. 21. 19:39
 1/5 ~Gold'Y# válasza:
38%
Nekem szerencsére nagyon könnyű volt kideriteni az okát. 14 éves koromban úgy éreztem, mintha félrenyeltem volna egy tic-tac-ot, és ez elinditott egy lavinát. Elkezdtem azon gondolkozni, mi van, ha meghalok. Mi történne a családommal? Kiút-e az öngyilkosság? (ezt persze azonnal elvetettem) Felismertem magamtól, és igen, fordultam szakemberhez, ahol nem írtak fel nyugtatót, csak nyugtatóhatású teákat, és Sedatif PC-t. Ezek segítettek, és úgy éreztem egyre jobban kilábalok belőle. A környezetem 100%-ban támogatott. Mindig mindent megbeszéltem apámmal, mindenki azt mondta, hogy megfogok gyógyulni. Számomra könnyű volt kilábalni belőle, de ez nem mindenkivel van így.
2017. febr. 22. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előzmény nélkül, 18 évesen jelentkezett először. Rossz közérzet,öklendezés,rosszullétek. Pszichés tünetek: levertség,szomorúság,kilátástalanság érzése. Nem ismertem fel sem én,sem a környezet,ez 1986-ban volt,abban az időben jobbára érthetetlenül állt ilyen esetekhez a társadalom.

Az első diagnózis kb.8 évvel ezután született.

Azóta hol jobb,hol rosszabb,mindenképpen folyamatos kontrollt igényel.

2017. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utólag úgy látom, azért tudott depresszió kialakulni nálam, mert nem láttam megoldást a problémáimra. (Volt, csak én nem láttam!) A tehetetlenség és a frusztráció vezetett hosszú távon depresszióhoz, na meg az, hogy a környezetem egyáltalán nem volt támogató, bagatellizálták a problémáimat, sőt, engem hibáztattak folyamatosan.

Első alkalommal 21 éves koromban jelentkezett súlyos depresszió, de voltak már korábban is előjelei. Nem lehetett nem felismerni, gyakorlatilag már csak vegetáltam. Akkor fordultam szakemberhez, de sajnos a 3 hónapos terápia csak átmeneti megoldást nyújtott (gyógyszert is kb. 3 hónapig szedtem, saját kérésemre álltam le, nagyon rosszul hatott rám).

Harmincas éveim közepe táján tért vissza depresszió egy megromlott házasságban, kisgyermekes anyaként. Évekig próbáltam egyedül megoldani, de nem ment. Amikor újra a mélyponton voltam és már gondot okozott a gyermekem és saját magam ellátása is és szuicid gondolataim voltak folyamatosan, akkor fordultam pszichológushoz. Életem legjobb döntése volt! Mert azóta a kiváltó okokat sikerült megváltoztatni, és átalakítani úgy a gondolkodásom, a problémamegoldási stratégiáim, hogy hiszem, hogy már soha többé nem tudna eluralkodni rajtam a depresszió.

2017. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy úgy látjátok, különösebb kiváltó ok nélkül jelentkezett.


#3 Olyan konkrétumokra gondoltam, mint kisgyerekkel, rossz házasságban, egyedül. Ha nem titok, első alkalommal, fiatalon mit láttál megoldhatatlannak tűnő problémának?


Jókat írtok, köszönöm nektek!

2017. febr. 22. 10:56
 5/5 anonim ***** válasza:

# 4: A rossz házasság nem ok volt, hanem tünet. Ha mentálisan rendben lettem volna, akkor a.) nem választottam volna az exemet b.) képes lettem volna másképp működtetni a házasságomat c.) nem ragadtam volna benne egy egyértelműen rossz kapcsolatban.

21 éves koromban és ugyanaz volt a kiváltó ok, mint a harmincas éveimben: a személyiségstruktúrám. Részletesebben nem tudom megfogalmazni, három évnyi terápiát nem lehet tőmondatokban összefoglalni...

De a lényeg, hogy változtam, másképp viszonyulok önmagamhoz és a világhoz.

Na jó, mégis meg tudom fogalmazni egy mondatban. Megtanultam önmagam elfogadni és szeretni. Ennyi.

2017. febr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!