Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem ezt? Beteg vagyok...

Miért érzem ezt? Beteg vagyok vagy ez még normális?

Figyelt kérdés
Viszonylag magas, vékony alkatú lány vagyok az ismerőseim szerint. Napi többször is eszem, tehát egyáltalán nem koplaltatom magam, mégis, külön válogatom, hogy miből mennyi tápanyagot viszek be, legyen ez só, cukor, fűszerek, étel típusok. A környezetem szerint híznom kellene mert nagyon vékony vagyok, én azonban mégsem érzem így. Úgy gondolom átlagos alkatom van, néha úgy látom kicsit talán teltebb is és semmi bajt nem érzek, ha valami miatt leadok pár kilót. Most antibiotikumot kellett szednem egy betegség miatt, ami rossz hatással volt a bélflóráimra így elég sokat megy a hasam, kevés tápanyag marad benne, tehát valószínűleg fogyok is. A környezetem emiatt aggódik, főként a párom, aki szerint kórosan vékony vagyok, de én nem érzem most sem, hogy olyan nagy probléma lenne abból, ha lemenne pár kiló, mert nem látom magam kórosan vékonynak. A BMI testtömeg indexem 16,6-ot ír, amit a sovány kategóriába sorol. Miért látom másképpen magam, mint ők engem? Mitől érzem azt, hogy nem baj, ha leadok pár kilót? A válaszokat előre is köszönöm.
2017. febr. 22. 09:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Mindemellett, azt elfelejtettem leírni, hogy sokszor rosszul érzem magam, ha valaki mást vékonyabbnak találnak nálam és ezt ki is jelentik. Olyankor még inkább azt érzem, hogy fogynom kellene inkább, mintsem híznom.
2017. febr. 22. 09:39
 2/7 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen magas vagy és hány kg?

Mindenesetre jó az jó hír,hogy észrevetted ezt a problémát és agyalsz rajta.

2017. febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A topmodelleknek is ez a BMI-je (180 cm-esek 54 kg-osok átlagban). Ez még teljesen jó, de ebből már egy dekát se akarj fogyni!


[link]

2017. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából pont az a baj, hogy nem érzem problémának, csak valóban, elgondolkodtatott a környezetem győzködése, viselkedése ezzel kapcsolatban. 174 cm vagyok és 49-50 kg.
2017. febr. 22. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Korunk ízlését a divat diktálja, többségünknek a topmodell alkatú nők tetszenek a legjobban, nem csak felnőtt férfiaknak, hanem még gyerekeknek is.

A nők irigyek tudnak lenni legjobb alkatú nőkre. Vannak próbálkozások, hogy az éppen hogy csak kicsit teltebb női alkatot tegyék a legdivatosabbá, de ezek nem túl eredményesek.


Párod lehet hogy azok közé a férfiak közé tartozik, akiknek jobban bejönnek a kicsit teltebb nők, de lehet hogy csak attól tart, hogy így túl sok Neked is vonzó férfi keresheti szimpátiádat. Pont a legsikeresebb férfiak követik a legjobban a divatot nők választása terén is.

2017. febr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sovány, sovány, de még nem kóros. Èn is hasonló testalkatú voltam, és mindig piszkáltak érte. Ha legközelebb meglatsz egy nálad vékonyabbat, ne az jusson eszedbe, hogy fogyni kéne, hanem hogy nem szeretnél olyan betegesen kinézni, mint ő
2017. febr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon durván sovány vagy, ezt látatlanban is megmondom. Ne akarj fogyni!

Viszont elképzelhető, hogy testképzavarod van (anorexia, de szerencsére nem koplalsz durván). Lehet érdemes lenne elbeszélgetned erről egy pszichológussal. nem ijesztgetésből mondom, nem vagy beteg, csak valószínűleg tényleg másképp látod magad, mint amilyennek kinézel.

2017. febr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!