Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vészeljem ezt át? Ugye...

Hogyan vészeljem ezt át? Ugye nincs komoly bajom? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék segítséget kérni mert nagyon félek. Hosszan szeretném leírni a problémám mert már sok ideje fent áll. De most elért egy bizonyos pontot amitől rettegek.Először is 20 éves fiú vagyok.Érettségiztem,egészséges a családom és boldog párkapcsolatban élek. Programozónak tanultam de rájöttem hogy nem igazán ez az én utam így be fogom fejezni és mást keresek. Heti egyszer focizom is 2 órát. Ám van egy "fóbiám" pár éve. Nagyon félek a súlyos betegségektől. Az elmúlt években több kisebb panaszom is volt mint például Fülsipolás,kattogás. A szemem is volt hogy néha mintha káprázatban élnék és csak álmodnám azokat a dolgokat amik körülöttem történnek. És ezek azok a amiktől nagyon félek ugyanis pár éve bemeséltem magamnak hogy ezek a tünetek agydaganat szüleményei. Voltak időszakok mikor teljesen kimegy a fejemből mint most a téli szünetben is. Azonban sokszor figyelem magam. És az elmúlt hetekben,hónapokban rettenetes tüneteim voltak: Beszéltem édesanyámhoz és hirtelen elhomályosult a látásom és belém fagyott a szó. Mintha leblokkolt volna az agyam. Aztan megijedtem és elkezdtem szédülni,zsibbadtak a karjaim. Aztán elbizonytalanodtam mintha nemis az én testem lenne az amiben vagyok. Nyomás volt a fejemben. Elindult a hasam is... Utólag nagyon gáznak érzem de többször rámtört a sírás a félelemtől. Rákerestem ezekre a tünetekre és persze mégjobban megerősödött bennem hogy ez agydaganat. Nagyon rettegek. Édesanyám frontint adott nekem. Attól be is aludtam. De nem szeretnék gyógyszeren élni 20 évesen. Félek elmenni az orvoshoz is hogy CT-n vagy MRI-n kiderül hogy súlyos a probléma. Rengeteg vizsgálaton átestem. Több vérvétel,szíyultrahang(Volt hogy nyomott a mellaksom,illetve sokszor ugy érzem mintha leállna a szívem és összeesnék),Holteres vizsgálat. Mellkas röntgen..... De a legnagyobb félelmemre még mindig nem tudom a választ. Hogy agydaganat e vagy nem. Most is úgy érzem magam mintha a jobb kezemet nemis én kontrollálnám és olyan érzések fognak el mint hogyha tompulna a fejem és nyomással lenne teli. Az elmúlt napokban keveset aludtam... egész nap szédelgek,furcsán látok amit majd kifejtek illetve hol nyakam hol fejem fáj... nagyon sokszor van pánikrohamom is illetve nap mint nap szorongok. Szóval egy olyan érzés fogott el ami márr több napja is tart hogy nagyon meg vagyok rémülve. Úgy látom vagy úgy élem meg a dolgokat mintha álmodnék.. mintha nem a valóság lenne.. tudom hülyén hangzik.. folyton eszembe jut hogy megőrültem.. félek hogy elveszítem minden pozitiv emlékemet vagy dolgomat..Sokszor jön rám ezek miatt a bőgés. mindennapi dolgok lettek ismeretlenek számomra (pedig tudom hogy nem azok de erre gondolok) ha pl bemegyek a szobámba olyan mintha nem jártam volna ott soha és idegen.. pedig tudom hogy az az én szobám! Vagy ha beszélek az anyukámhoz.. gondolkodok hogy kihez beszelék miközben tisztában vagyok vele hogy ő az édesanyám! Olyan mintha kettős játékot játszana az agyam. Folyton rámtör a sírás hogy elveszítem a szerelmem vagy épp a régi ön magam amit nagyon nem akarok.. most kezdtem el járni pszichiátehez illetve pszichologushoz is akik szerint nincsen komolyabb bajom a szorongáson kívül.. de én ezeket teljesen máshogy élem meg... neurologusnál is voltam már aki ugyanugy szorongásra tippelt a tüneteim alapján de azért beutalt MR-re amitől rettegek hogy mivan ha rossz eredményt kapok??? Nagyon félek mindentől.. Ataraxot kaptam a pszichiátertől valamint szorongás oldó feladatokat a pszichologustol.. nem tudom mi vár rám.. De sajnos rettenetesen kivagyok amiatt hogy nem tudom mi a bajom. Minden családtagom azt mondja hogy pánikolok és bebeszélem magamnak. De a mostani "rohamom" és tüneteim már végképp megijesztettek és halálfélelmem van... Mit tehetnék és mi lehet a bajom? Ugye jó lesz az MRI vizsgalatom? :( előre is köszönöm a választ!

2017. febr. 22. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A leírtakból én arra következtetek, hogy pszichiátriai jellegű a problémád. Pánikbetegségnek illetve valamilyen szorongással járó mentális betegségnek tűnik. Ne keresgélj magadon tüneteket, valószínűleg hipochonder vagy, próbálj meg megnyugodni, tudod az aggyal nagyon sok tünetet elő lehet idézni, én egyszer azt hittem szívinfarktusom van... nekem is pánikbetegség illetve a szorongásos félelem váltott ki ilyen tüneteket, ahogy sokszor ájulást, homályos látást, heves szívverést és zsibbadást is. Szerintem keress fel egy pszichiátert ezzel a problémával, sokat segíthet.
2017. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez tuti hogy pszichés! És nagyon jól tette, hogy beutalt MR-re, így miután megkapod az eredményt megnyugodhatsz. Bár lehet, hogy akkor majd új betegséget diagnosztizálsz magadnak... Úgyhogy keress egy jó agyturkászt.
2017. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A leírtak teljesítménykényszerre is utal(hat)nak. Esetleg lappangó cukorbetegség...


Kinek akarsz tulajdonképpen megfelelni és milyen vonatkozásban?


Magadnak? Esetleg szűkebb vagy tágabb környezetednek?

2017. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jajj 3-as, ne ijesztgesd már a kérdezőt! Még beszéljen be magának cukorbetegséget is...


Kérdező! Pontosan tudom, min mész keresztül, én is hipochonder voltam elég sokáig. Nem kívánom senkinek sem az érzést. Te is tudod mélyen legbelül, hogy nincs agydaganatod, sem más betegséged, mégis félsz, rettegsz... én átmenetileg úgy segítettem magamon, hogy elképzeltem, hogyan élnék együtt az adott betegséggel, hogyan néznék vele szembe, és hogyan gyógyulnék meg belőle mégis... már-már hőst csináltam magamból gondolatban, aki bátran küzd a gyilkos kór ellen XD de hozzáteszem, hogy ez a módszer csak ideig-óráig jó, az igazi megoldás egy pszichiáter. Keress fel egyet minél előbb, vagy ha már van orvosod, akkor mondd el neki mindezeket, amiket itt leírtál, és ne utasítsd vissza a gyógyszeres kezelést sem! Meg fogsz szenvedni azzal is az elején, de hidd el, megéri, ha a segítségükkel megszűnnek ezek a gondolataid és a szorongásod!

Nekem a betegségeken kívül egyéb ilyen betolakodó, én-idegen gondolataim is voltak, pl. vallással, szerelemmel kapcsolatos, de ott tetőzött a dolog, mikor már azt képzeltem be magamnak, hogy leszbikus vagyok. Ezek kényszergondolatok voltak, melyek a kényszeres-rögeszmés zavar (ocd) legfőbb ismérvei. Mikor rájöttem, hogy igazából ez a bajom, akkora kő esett le a szívemről, hogy az nem igaz. Azóta is gyógyszert szedek, és már nincs egyetlen kényszergondolatom sem - szorongás még előjön időnként, meg mindig is magamnak való voltam, de már teljesen "normálisnak" érzem magam. A gyógyszert egyébként másfél éve szedem, és már csökkentették az adagomat, talán nemsokára el is hagyhatom őket. Ezt azért mondom, hogy lásd, nem feltétlenül kell örök életedre gyógyszereken élned, ez is egy átmeneti dolog. (Mondjuk én azt sem bántam volna, ha a világ gyógyszerét be kell szednem, csak szabaduljak meg a szenvedéstől...)

Szóval: orvos, mindenképp! Az MRI vizsgálatod pedig le merném fogadni, hogy tökéletes lesz, nem kell ettől félned :-)


Ha lenne még kérdésed, keress nyugodtan privátban! Őszintén remélem, hogy tudtam segíteni.


Minden jót, és mielőbbi gyógyulást kívánok neked!


28/N/ocd-s

2017. febr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!