Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszio vagy ivasi problema?

Depresszio vagy ivasi problema?

Figyelt kérdés

Heti ketszer szoktam inni, sort. Sosem baszok be, mindig csak annyit iszom, hogy erezzem meg, hogy jo is legyen. Nem gondolom magam alkoholistanak.


Most mar ket hete nem ittam, mert nem volt ra alkalmam/idom nem ugy jott ki a lepes, hogy szabadidom legyen. Egy nehez projekten dolgozom es ez miatt van, hogy ide-oda kell mennem.


A bajom az, hogy nem volt egy tul vidam hetem es sosem szoktam igy, de valahogy ugy erzem hianyzik az ivas. Szo szerint kivanom. Az elmult napokban mondhatni depresszios voltam stressztol. Most mar nyugodtabb vagyok, de hianyzik.


2017. febr. 23. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez bizony az alkoholizmus eleje, óvatosan. En abbahagynam pár hónapig a helyedben
2017. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem ez nem ivási probléma. Az alkoholisták egyetlen napig sem bírják alkohol nélkül. Akkor egyáltalán nem bírtál volna ki két hetet ivás nélkül. Akkor nem lenne olyan ok, hogy nem volt idő meg alkalom. Ettől függetlenül persze az alkohol alattomos dolog tud lenni, úgyhogy a heti két alkalomnál feljebb semmiképpen sem vinném a fogyasztást. És ilyenkor sem kell szerintem az 1-2 sörtől többet elfogyasztani. (persze mindannyian tudjuk, hogy vannak kivételes alkalmak...)

Egyébként pedig azt tartják, hogy akár még a napi egy üveg (0,5 l) sör is egészséges a férfi szervezete számára, a nőknél pedig ez a mennyiség egy pohár. Jó, mondjuk a mennyiség nyilván súly kérdése. De a lényeg, hogy szerintem csak stresszes időszak, rossz idő... Nem vagy alkoholista. Nyugi! :)

2017. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!