Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig vagyok köteles pszichiá...

Meddig vagyok köteles pszichiátriai kontrollra járni illetve akár gyógyszerbe vagy átállítás miatt befeküdni?

Figyelt kérdés
mikor vesznek ki a rendszerből,nyilvánítanak gyógyulttá,figyelembe veszik,hogy én mennyire érzem jól magam,egészségesnek? Elkövettem egy kis hibát azért kerültem be.Felül nem vizsgálnak .Nem érzem szükségességét.

#egészséges #vizsgálat #kötelesség #kontroll #pszichiátria #befekvés #gyógyszerbeállítás #pszichiátriai kontroll #gyógyszerátállítás #kórházi befekvés
2017. febr. 23. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Kötelesnek nem vagy köteles. A te érdeked, hogy együttműködj.
2017. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Örök életre járni fogsz, ha rajtuk múlik. Szerintük az nem ok a befejezésre, hogy jobban érzed magad, mert az csak ideiglenes, és ha befejezed a kezelést, akkor lehet, hogy csak rosszabb lesz.

Az, hogy te jártál oda örökre ott marad a rendszerben.

Szóval hagyd ott a fenébe, szokj le a gyógyszerekről, és állj talpra magadtól, máshogy nem fog menni.

2017. febr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Aha, ez megint az a hülyeség, hogy a pszichiátereknek az az érdeke, hogy te soha ne gyógyulj meg stb stb...

Én is járok pszichiáterhez, és alá tudom írni, hogy az ilyen rémhírekből semmi sem igaz. Nem vagy köteles kontrollra járni, valóban a te érdeked, hogy meggyógyulj. Akkor kötelezhetnek kontrollra, befekvésre stb. ha ön- vagy közveszélyes vagy. Megkérdezhetem, hogy milyen betegséged van?

2017. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem organikus pszichózis,nem meghatározott személyiségzavar diagnosztikailag jelenleg. Szövegben van amikor alvás meg hangulatzavar is szerepel mert néha azt is írják szövegben és /vagy diagnosztikában.
2017. febr. 26. 14:19
 5/6 homo ludensz ***** válasza:

A rendszerből nem kerülsz ki viszont a befekvés csak a te akaratoddal történhet gyógyszer átállásnál is. Általában az ambuláns lapon ott van hogy javasolt X heti megjelenés és vagy elmész vagy nem. Nem fognak utánad járni ha nem vagy ön vagy közveszélyes. A gyógyszerfelíratás a probléma mert ez miatt dönthet úgy hogy időnként megjelensz.

Például depressziósan lehet gyógyszerrel tünetmentesen élni,dolgozni de gyógyultnak sosem fognak nyilvánítani. 10 évig el lehetsz senki nem fog keresni de ha romlik az állapotod te fogod keresni őket. A rendszert. Az meg már lehet hogy keményebb lesz.

2017. febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az a baj h a pszichózis egy olyan dolog, amivel bármikor kitalálghatják h közveszélyes vagy, azaz bármikor kötelezhetnek rá jogilag.


ebből már nagyon nehezen kerülsz ki, de elmondhatnád mi a helyzet azóta! érdekelne

2018. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!