Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió kezelése? Miért...

Depresszió kezelése? Miért csak gyógyszer írnak fel?

Figyelt kérdés
Üdv mindenki! Röviden a lényeg évekig óta van depresszióm, és 2013 óta vagyok gyógyszermentes. Az a gondom hogy ahova tartozok pszichiátria ott, meg hallgatnak gyors 5 perc felírják a gyógyszert és mondják 3 hét múlva jöjjek vissza.Egy családtag miatt nem szedek gyógyszereket, én bele akarok vágni egy ilyen kezelése, bevállalom a gyógyszereket, de szeretnék magát a lelki okokat, lelkem is kezelni. Biztos vagyok benne, még ha a gyógyszertől jobban is lennék, nem volt maradandó a gyógyulás.

2017. febr. 24. 19:53
 1/7 anonim válasza:
67%
Én fél éven át szedtem gyógyszert, de nincs értelme. A gyógyszerektől az embernek nem lesz több életkedve, a gyógyszer nem törli ki a rossz emlékeinket és nem leszünk jobban tőlük. Én ezért álltam le a gyógyszerekkel.
2017. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom váltani kell! Mindenkinek más jön be, most arra lennék kíváncsi ilyen terápiát amit szoktad adni gyógyszer mellé hogy lehet igényelni?
2017. febr. 24. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert a felírás, ahogy említed, 5 perc. A lelki okok bogarászása sokkal hosszabb lenne. De az is lehet, hogy valóban csak gyógyszerrel orvosolható a problémád. Ezt nyilván nem tudom megmondani.
2017. febr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérni kell a pszichiátertől pszichológusi konzultációt.
2017. febr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm a hosszú választ! A lényeg a depresszióm úgy alakult ki hogy általános suli felső osztályba ért egy csomó negatív dolog, apám öngyilkos lett meg ilyesmi. Fel se fogtam mi történt csak megéltem, és a tovább tanulást volt a utolsó ami úgy megütött lassan beléptem ennek a betegségnek a világába. Mindig kimozdulos voltam, és utána lettem otthon ülős, kilencedik osztálytól minden tönkre ment, a szorongás miatt a sulis életem pokol volt.
2017. febr. 24. 20:03
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazat megvallva itt csak az a gond hogy kilencedik osztály 2008/2009-ben volt, és már majdnem 10 év telt el, de azóta se vagyok a régi.Csak azt hallottam minél régebb óta van rajtam a depresszió annál nehezebb lesz legyőzni is.
2017. febr. 24. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit a pszichiátrián nyújtottak, nekem nem volt elég. Pedig terápiám is volt, de csak ímmel-ámmal. Magán pszichológushoz mentem. A rendes ellátásnak sajnos ára van...
2017. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!