Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongásom lehet?

Szociális szorongásom lehet?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a témáról és össze is írtam, hogy milyen dolgaim vannak, amikről úgy gondolom, hogy S.A.D.-m lehet.

Pl.

-Nem nézek magamra a tükörben, amikor más is van ott, mert idegennek érzem.

-Úgy érzem amint felszállok a buszra, hogy helyet keressek, mindenki engem néz és elitél.

-Ha zenét hallgatok, minden percben kiveszem a fülest, hogy meggyőződjek róla, hogy nem-e hangosan hallgatom.

-Ha hallom, hogy valaki sutyorog, vagy nevet, automatikusan azt hiszem, hogy rólam van szó.

-Elképzelni is nehéz, hogy nyilvános helyen egyek.

-Végigmenni a folyosón maga a pokol.

-Visszatartom a köhögést, tüsszögést, nehogy magamra hívjam a figyelmet.

-Újra és újra elmondom a fejemben az "itt vagyok" szavakat, amikor a tanár felolvassa a névsort.

-Nem merek kikéreckedni a mosdóba, mert amíg kimegyek, meg vissza, mindenki engem nézne.

-Nem mondom a választ, akkor se, ha 100%-ban biztos vagyok benne.

-Nem tudom, hogy kell beszélgetést kezdeményezni.

-Nem tudom, mikor mit kell válaszolni.

-Túl sokat gondolkozom a válaszaimon.

-Ritkán szólok hozzá a beszélgetéshez, mert úgy érzem ignorálva lennék, vagy elítélnek amiatt amit mondok.

-Kerülöm a szemkontaktust mindenkivel.

-Úgy érzem, mintha mindenki csak elviselne, és nem is szeretnének igazán.

-Piszkálom a bőrt a körmöm mellett, ha feszengek (mindig kb)

-Általában itthon is szorongok, ilyenkor kényszeres cselekedeteket végzek, hogy le tudjam magam nyugtatni. (több-kevesebb sikerrel)



2017. febr. 25. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, valószínű, hogy szociális szorongásról van szó. Én is sokat küzdöttem ezzel a problémával, plusz én még kényszerbeteg is vagyok emellé. De már sokkal jobban vagyok, járok orvoshoz, szedek gyógyszert. Neked is azt javaslom, keress fel egy pszichológust vagy pszichiátert. Nem tartom valószínűnek, hogy erre gyógyszert kapnál, inkább terápiát fognak előírni, kivéve ha esetleg valami más bajod is van, ami miatt mégis gyógyszer kell.


28/N/ocd-s

2017. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon annak hangzik. Azért szorongsz otthon is mert még a történtek hatása alatt vagy (esetleg rágódsz, hogy hogy kellett volna viselkedned), vagy épp már a következő esemény nyomaszt. Ez a kettő dolog mindenképp összefügg, hiába vagy otthon már egyedül.

Ha úgy érzed, hogy erősen gátol a mindennapi életedben, akkor érdemes pszichológust felkeresned.

2017. febr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. márc. 5. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!