Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan akinek sikerült...

Van olyan akinek sikerült kigyógyulnia a GAD-ból?

Figyelt kérdés

Évek óta van hol erősebb hol gyengébb generalizált szorongásom és szeretnék véget vetni neki kerül bármibe is. Esetleg ha valakinek sikerült és tud orvost mondani Budapesten aki képes rendbe hozni nagyon megköszönném.

(F27)



2017. febr. 27. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármelyik pszichiáter képes rendbe hozni, csak meg kell találnotok a megfelelő gyógyszert :)
2017. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eszem agaba sincs egesz eletembe gyogyszert szedni. Csak ha muszaj akkor max terapias ideig. Volt nar szerencsem ssri-hez. Libidimat nullazta es meg is hiztam tole. Gyogyszer nelkul eselytelen?
2017. febr. 28. 01:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nyilván a pszichoterápia is segít, de gyógyszerrel eredményesebb a dolog. Ha az adott SSRI ilyen mellékhatásokat okoz, olyankor le lehet cseréltetni egy másikra, mindaddig, míg nem találsz egy megfelelőt, erre utalt az előző válaszom is. Azt nem tudom, hogy GAD-ra meddig ajánlatos szedni a cuccot, azt a pszichiáter tudja megmondani.
2017. febr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ah értem világos. Hát igen vmit vmiért, csak sajnálom hogy nem miattam alakult ki ez az állapot hanem a kedves családom miatt. És most meg szívhat vele az ember.

Gondolom magán pszihiátert javasolsz. Én eddig nőknél voltam de gondoltam ra, hogy ezuttal férfihoz megyek, lévén hogy én is az vagyok lehet mas jellegű lenne a terápia.

2017. márc. 1. 23:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Anyukám nekem is GAD-os lehet, mindenen idegeskedik, és hát nem nagyon lehet sokáig bírni.

Hát ha van rá pénzed, akkor biztos jobba magán, de én merem hinni, hogy legalább a pszichiáterek jó fejek az állami fizetésű orvosok közül.

2017. márc. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok tudna írni vki tapasztalatot a gyógyszerekről hogy hat e ?
2017. márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A legtöbb embernek hat, nekem pl a Rexetin csak mellékhatásokkal "hatott" végig szedtem 2x fél évig aztán hagyjanak békén vele. Van egy pár hatóanyag amiből lehet választani, ha egyikse hat akkor megszívtad de szerintem az nagyon ritka.
2017. márc. 8. 23:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Javaslom hogy kérdezz rá az Escitalopram nevű SSRI-ra teljesen én még nem gyógyultam ki a GADból szintén férfi létemre tudom hogy ez okozhat sexuális zavart. Nálam napi 1x10 mg-os escitalopram mellett ez úgy néz ki hogy havonta egy-két nap van amikor ezzel baj van ez még elviselhető arány és akkor se hiszem hogy a gyógyszer okozza teljesen hanem inkább a szorongás sőt sajnos néha pont ez jelzi már számomra hogy most egy vagy két nehezebb nap következik. Javaslom keressétek fel Limpár Imre oldalát éna legnehezebb pillanatokban még az ő mottóját igyekeztem magamévá tenni annyit mond hogy abban hisz hogy "mindig van másik út". Nekem ez segít a nehezebb napokon meg az hogy ilyenkor mindig beszélgetek egy barátommal nem feltétlen a szorongásról hanem bármiről ez nekem segít oldani a feszültséget hamár egyszer koncentrálni nem tudok meg hatékonyan gondolkozni bár ez fontos lenne mert jelen pillanatban kizárólag elméleti munkát végzek meg hiszek abban hogy az idő megoldja a GAD-ot. Nekem ami még a mai napig problémás hogy nem tudom mi az életem célja vagy hogy mi a jó élet? Amikor lebénít a szorongás ezeken agyalok ha valaki már túljutott ezen akár hasonló kérdéseken akkor örülnék ha megosztaná a leküzdési stratégiáját. Ugyanis engem zavar hogy egyszer úgyis meghalok mint mindenki mi a francnak dolgozzak -depressziós nem vagyok- mert mindig megcsináloma mit kell csak a pihenőidőmben agyalok ezen mert a szorongás miatt nem tudom azt boldogan eltölteni illetve élvezni
2017. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!