Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bajban vagyok! Kérem segítsen...

Bajban vagyok! Kérem segítsen valaki!?

Figyelt kérdés
27 éves értelmi sérült fiú vagyok. Már egyszer írtam korábban ide, de nem kaptam segítséget. Mielőtt öngyilkosságba menekülök utolsó reményem, hogy itt segítséget kapok. Már régóta szenvedek lelki, testi, és értelmi sérüléssel! A magány már teljesen felemésztett. Nincs senki akire számíthatok, magamra hagytak betegen! Egész életemet szenvedve töltöttem el, borzalmas családi körülmények között, lelki fizikai terrorban. Egészségi állapotom több felől is súlyosan leromlott, tavaly pedig halláskárosodást szenvedtem el az egyik fülemre, ez óriási feldolgozhatatlan traumát okozott, mert a zene volt az egyetlen lelki táplálékom, nélküle már halott lennék. Részben emiatt, részben a többi probléma miatt már nagyon közel állok az öngyilkossághoz, minden pillanatban ez jár a fejemben, korábban is többször előfordultak ilyen gondolatok, de sajnos már tettre készen állok. Olyan régóta és annyira gyötörnek a testi és lelki, mentális problémák, hogy képtelen vagyok tovább elviselni, sok-sok éve. Tönkretett. Reménykedtem, hogy a sok szenvedés után egyszer eljön a megkönnyebbülés, de tévedtem, minden csak rosszabb lett. Mindent megtettem ami tőlem tellett, de sajnos kevés volt. Hátrányos képességeim lekorlátoznak, legfőképp mentális képességeim gyengék. Rettegek folyamatosan, mert egyre csak közeledek a halálhoz. Nagyon régóta magányosan, kapcsolatok nélkül élek. Értelmi sérülésemről nincs papírom, mert nem törődtek velem szüleim, sosem vittek kivizsgálásra, ezért kireketszetté váltam. Az ép emberek mindig kiközösítettek, kihasználtak, gúnyoltak, sértegettek, beilleszkedni soha sem tudtam közéjük. Egyetlen embert, az édesanyámat akire számíthattam néhány éve elvesztettem, nagyon megviselt. Sérült emberek között a helyem, de tehetetlen vagyok, meghaladja a képességeimet és az állapotom sem engedi, hogy megoldjam. Minden vágyam, hogy seggítsen valaki, hogy a hallásom rendbe jöjjön, testileg lelkileg felépüljek, hogy sérült emberek közösségébe tartozhassak, hogy felvegyem a kapcsolatot velük, hogy legyenek barátaim, barátnőm. Szeretetre, elfogadásra, törődésre vágyom. Boldog szeretnék lenni, mosolyogni, nevetni őszintén, ahogyan mások. Erről álmodoztam egész életemben. Most 27 éves vagyok, már rengeteg nehézségen mentem keresztül, nap mint nap, maga a pokol. Eddig bírtam, miden erőm elhagyott. Pszichológushoz jártam egy évet és a pszichiátrián is voltam két napot, de egyik sem segített, csak időpocsékolás volt. Valódi segítséget sosem kaptam. Egy gyógypedagógussal szivesen elbeszélgetnék interneten, de leginkább személyesen vagy azzal aki fogalakozott már sérült embereekkel. Olyat kérem senki ne írjon, hogy nincs szellemi fogyatékosságom, mert ez nem igaz, ebben holt biztos vagyok és én ismerem magamat a legjobban. Soha nem éreztem magam jól ép embereek társaságában, sérültek felé húz a szivem. Nagyon összetett problémával állok szemben, amit egyedül soha nem tudnék megoldani. Aki elolvassa és úgy érzi tud segíteni, kérem írjon az alex900202@gmail.com címre vagy ide privát üzenetben. A felhasználónevem nem valami szép, de ez kérem ne ijesszen el senkit. Szeretném tudni, vannak-e segítőkész emberek a földön vagy csak mondják.. Eddig csak csalódás ért. Meghallgatok bármilyen tanácsot. Debreceni lakos vagyok. Elnézést a gyenge és összeszedetlen megfogalmazásért, de ezt is nagy erőfeszítésembe tellt megírni. A mai napot szrintem túlélem, de vészesen fogy az idő. Ha nem reagálnék a válaszokra, ha egyáltalán lesz ilyen, akkor az azt jelenti, hogy eltávoztam az élők sorából. Válaszút elé érkeztem, segítségre lelek vagy elpusztulok. Szép napot!

2017. febr. 28. 01:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.


Az önkormányzatnál jártál már, családsegítő ? Fogyatékosok, fogyatékkal élők intézményei működnek országszerte, mindenben segítenek, tudnak segíteni. Közösség, barátok, munkahely, orvosi ellátás.

2017. febr. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Debrecenben is van kézen fogva alapítvány vagy a Fészek, ami egy egyházi intézmény. E-mail címük is van, vedd fel a kapcsolatot valamelyikkel, szerintem azon nyomban kimennének hozzád.
2017. febr. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Merrefele laksz?

Hogyan szerezted a halláskárosodást?

2017. febr. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaj, már olvasom, hogy Debrecen.
2017. febr. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom.. :(

Fogyatékos Otthon,Családsegítő Szolgálat,ahol tudnak esetleg segíteni,sok sikert!

2017. febr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm minden kommentelőnek a jó szándékú válaszokat, kellemes csalódást okozott! A sajnálat ugyan jól esik, de kaptam már belőle eleget, tanácsaitokkal talán egy lépéssel előrébb leszek és remélem jó irányba haladok. Erre van szükségem.


Sorban válaszolnék a kérdésekre.


Önállóan nem vagy csak nehezen tudom elintézni a hivatalos ügyeket, főleg ilyen állapotban, mikor az utcára se nagyon lépek ki. Az önkormányzatnál talán egyszeri pár ezer forintos segélyt tudnék igényelni, de ez még a megélhetési problémáimat sem oldaná meg. Családsegítő is szerintem élelmiszerrel segíthet, ami igaz jól jönne, de az egészségügyi és szociális problémáimon nem hiszem hogy javítana.

Fogyatékkal élők intézmény vagy segélyszervezet felkeresésével egyetértek, de fogalmam se volt miként tegyem meg, másrészt féltem az elutasítástól. Meg úgy egyáltalán hogy állítsak oda.. Nekem nehéz szóban elmondani mi a problémám, ezért is lenne szükségem személyes segítségre. Ha máshogy nem megy e-mailen keresztül. A családtagok, rokonok többszöri kérésemre sem cselekedtek, mondván hogy ők nem tudnak segíteni, öngyilkossági szándékom felhívására sem reagáltak számottevően. Csak annyit mondtak, hogy "nem megoldás", "ne butáskodj" "verd ki a fejedből" meg hasonlóak.


Második válaszolónak:

Köszönöm a konkrét tippeket, hasznosak lehetnek. Utána fogok nézni és megpróbálom felkeresni őket vagy módot találni a kapcsolatfelvételre.


Harmadik válaszolónak:

Tavaly nyáron történt, hogy zuhanyzás közben fülmosásnál hirtelen egy pattanást hallottam a fülemben, kellemetlen volt. Ekkor még nem aggódtam annyira, gondoltam elmúlik, de nem így lett. Másnapra már kétoldali fülzúgással ébredtem, a fejemben sípolást hallottam. Akkoriban javában folyamatos rosszulléttel éltem, ez jelentősen felerősödött. Majd egy évig tartottak intenzíven a tünetek. Aludni sem tudtam, az ébrenlét is kínzó rosszulléttel és depresszióval, testi fájdalmakkal telt. Ekkor már az öngyilkosság gondolata is folyamatos volt. Ezt valahogy mégis túléltem. Történt néhány fogászati kezelés nem régiben, ez csökkentette a panaszokat, ám teljesen nem szűntek meg, a halláscsökkenésem megmaradt. Valószínűsíthető, hogy a depresszió miatti rossz higiéniám, az elhanyagolt szájápolás miatt, elszuvasodott fogaim, fogbélgyulladás okozott mérgezést a szervezetemben éveken át. Ebből következhetett ez a tragikus baleset, a gyulladás ráterjedt a fülemre. Furcsa módon csak az egyik fülemnek esett baja. Csak reménykedni tudok hogy műtéttel vagy bármilyen módon visszanyerhetem az ép hallásomat, a boldogságomhoz jelentősen hozzájárulna. Nem tudom elképzelni az életem maradandó károsodással, van már elég hiányosságom így is.


9:39-es válaszolónak:

Én is sajnálom, hogy így alakult az életem, pedig lehetett volna más is. Sajnos nem csak saját magunkon múlik a sorsunk, nagyban befolyásolják képességeink és a környezetünk is.


Köszönöm a kedvességeteket, a javaslatokat és a biztatást!

Továbbra is szívesen fogadok bármilyen segítséget.


Szép napot kívánok mindenkinek!

2017. febr. 28. 17:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem úgy tűnik, hogy kevered az értelmi fogyatékosságot a mentális betegséggel, téged valószínűleg utóbbi érint. Ki kellene deríteni, hogy micsoda. Két óra pszichiátria erre nem megoldás, ha szeretnél élni (márpedig szeretnél, hiszen itt ez a kérdés), akkor mindenek előtt rá kell jönni a mentális betegséged típusára, és annak megfelelő kezelésben kell részesülnöd. Ez lehet gyógyszer, pszichoterápia stb.

Kitartás, és legyen szép napod neked is.

2017. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!