Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egészségem rovására megy az...

Egészségem rovására megy az iskola?

Figyelt kérdés
Iskolában úgy érzem túl sok mindent várnak el, nem tudok megfelelni. Nem a világ vége, de minden nap gyomorgörccsel kelek és fekszek. Folyamatosan azon agyalok mi nem megy úgy, ahogy kéne. Úgy érzem le vagyok folyamatosan maradva, pedig jó tanuló vagyok. Egy hete, vagy négyszer elájultam, egy bizonyos órán néha pánikrohamot kapok, reszketek, sírhatnékom van, hányingerem, a gyomrom görcsöl, fejem fáj. Bevittek kórházba, de azt mondták minden rendben. Amíg én bent feküdtem lemaradtam az anyaggal és most nagyon sok mindent kell pótolnom. Félek ha félig-meddig sikerül is behoznom magam, meglesz év végére a 250 órám, osztályozót kell tennem, vagy megbuktatnak. Közben nyelvvizsgáznom kéne, jogosítványt megszerezni. Másra nem jut időm, csak görnyedek a tanulni valók felett. A párkapcsolatom holtpontra jutott emiatt, a barátaimra sincs időm. Kiégtem. Mit tehetnék, hogy megnyugtassam kicsit magam, és ne csak szenvedjek, hanem produktívan tudjak tanulni és másra is legyen időm?

2017. márc. 1. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Magyarországon túlzottan nehéz az iskola,szóval szerintem inkább valamit fejezz be előszőr majd aztán egy ideig hagyd ezt a nyelvvizsga témát túl sok projektbe fogtál és nem tudom milyen nehézségű az iskolád de én még középiskola után kijöttem Amerikába itt nem annyira nehéz és mégis ugyan azt tanuljuk+van pénz is.
2017. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
44%

Ismerős helyzet amit írsz. Általános iskolában és nappali tagozatú főiskolán éreztem így. Míg a levelező tagozatú érettségizést csak pozitívan tudom jellemezni, pedig az munka mellett volt. A nappali fősuli után úgy kiégtem hogy utána elhelyezkedni sem volt kedvem. Szerencsére a szüleimnek volt egy hobbi gazdaságuk, így abban tevékenykedve megéltem.

Pedig mikor nappali fősulira mentem, azt gondoltam hogy az könnyű lesz hisz nem munka mellett történik mint a levelező tagozat. De tévedtem és kínok kínja volt a megfelelési kényszer.

2017. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!