Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért néz mindenki fogyatékosn...

Miért néz mindenki fogyatékosnak csak azért mert introvertált vagyok?

Figyelt kérdés
Felhagytam szinte teljesen a párkapcsolatomon kívüli összes baráti kapcsolatommal. Mindenhol támadásokba és kiközösítésbe ütköztem mert nem teremtek kapcsolatot emberekkel. Rengeteg munkám úszott el ezért. Csapatban képtelen vagyok dolgozni. Inkâbb egyedül elvégzek mindent saját logikám alapján minthogy más jelenléte hátráltasson. Az emberek szeretetére szükségem van. Párkapcsolatban élek, de ez a rengeteg lenéző támadás végképp oda juttatott hogy feladtam a próbálkozást. Miért bántják azt aki másabb mint a többi ember?

2017. márc. 2. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem adtad megfelelően tudtukra, hogy mi van.

sokan közös munkát, emberi kapcsolatokat, stb. kezdeményeznek, majd szó nélkül eltűnnek, elúszkálnak és eszükbe sem jut, hogy lógva hagyták azokat, aki az együttműködésére számítanak, és kéne mondani bű-t vagy bá-t.

Azzal nem szokott gond lenni, ha megmondják nekik hogy "ne hari, tudom, hogy megbeszéltük azt, hogy ..., de most máshogy érzem, inkább nem szeretném ezt egyáltalán", vagy "most mással vagyok elfoglalva, 2 hónapig biztosan nem akarok veled közös munkát, de beszéljünk erről újra május elején".

Az ilyen eltünések a legfrusztrálóbb és legjellemtelenebb dolgok az emberi kapcsolatokban!

2017. márc. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Kicsit félreértettél. Nem vagyok megbízhatatlan. Nem szokásom eltűnni. Az emberek közösítenek ki csapat esetén mert nem kommunikálok velük.
2017. márc. 2. 23:28
 3/15 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy nem kommunikálsz velük?

És mit élsz meg kiközösítésként, mit tesznek?

2017. márc. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
68%

A hozzá àllásoddal van a baj!

Ha pl azt mondod egy hülyének, hogy hülye vagy, attól még ugyanolyan bambán és hülyén fog rád nézni, mintha azt mondtad volna neki, hogy: ugye milyen szép napunk van ma?

Attól még, hogy Te magadat zàrkózottnak, ügyesnek, kreatívnak és okosnak hiszed, nem biztos, hogy mások ezt látják.

Másik példa : ha a dugóban üvöltözől, bent a kocsiban, hogy húzzatok már haza... Attól ők még azt nem hallják. És amikor elindul a sor, hiheted, hogy ez a Te hatásod volt... Pedig nem... Zøld lett a lámpa, és mindenki ment a dolgara...

2017. márc. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ok, de mi köze a példának a kérdésemhez? Munkahelyen csapatban mindenki kitárgyal mindenkit. Én bemegyek megcsinálom a dolgom, leszarom hogy ki és mit csinál kinek mi baja a másikkal. Nem folyok bele semmilyem vitába. Nem akarok és tudok velük kapcsolatot teremteni. Nem szeretek emberekkel beszélgetni. Zabar a jelenlétük. Nagyképű sem vagyok mint a példában. Társaságban hallgatom hogy beszélgetnek körülöttem. Én nem tudok mit mondani. Nem tudom. Olyanok írjanak kérlek titeket aki ismeri a szó jelentését.
2017. márc. 2. 23:40
 6/15 anonim válasza:

4es. Még annyit elmondanék, hogy:

Introvertàlt vagyok, jajj, engem nem ért meg senki, mindenki csak támad, majd én megoldom inkább egyedül... Ez egy baromi lekezelő, megalázó stílus másokkal szemben!

Inkább a sebeidet nyalogatod, ahelyett, hogy észrevennéd: màs emberek is lehetnek ugyanolyan értékesek, mint Te! Te egy értelmes csak vagy. Valószínűleg még fiatal, de értelmes. Tehát az emberiség nevében is szerintem nyugodtan elmondhatom, hogy: jobban örülnék, ha az intelligenciádat az emberiség jobbá formálására, és a világ szebbé tételére fordítanád, plusz a sebnyalogatásra szánt energiáidat valami hasznosabb dologra, mint a rinyálásra, hogy Téged úgysem ért meg senki!!

A párkapcsolatod meg halott ügy, ha a partneredre nem tudsz felnézni, és nem tartod követendő példának! És nem tudod tisztelni. A közös sebnyalogatás nem párkapcsolat!

2017. márc. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mivel konkrétumot nem mondtál, a válaszok is csak általánosságokról szólhatnak.

Majd ha elmondod, konkrétan mi történik veled - ahogy kérdeztem is a 3.-ban -, akkor lehet arra mit mondani.

2017. márc. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát ha nem működsz velük együtt, sőt le se sz*rod őket, akkor ne csodálkozz, hogy kiközösítenek.
2017. márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdező! én ugyan ilyen vagyok, mint te :D Hány éves vagy? 36 vagyok én. Tök ugyan ez a problémám nekem is, hogy nem szeretek csoportban dolgozni, nem érdekelnek a pletykák, a kibeszélések, ha lehet elvonulok ezektől. Ezért keresek olyan munkát ahol egyedül lehetek, magam dolgozhatok, hagyjanak engem béké, mert nem érdekelnek. Introveltált vagyok engem is fáraszt nagyon a sok beszéd, emberek közelsége, ez nem képesek megérteni, szerintem ezért van az, hogy hü.lyének néznek minket, és marhaságokat kezdenek el za ember háta mögöt is beszélni. Rólam már azt is gondolták, hogy biztos depressziós vagyok, meg ilyenek. :D SZóval szerintem azért van, mert nem ismerenek téged és mivel nem tudnak a közeledbe férkőzni ezért piszkálódnak, mert mást nem tudnak veled kezdeni.
2017. márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Kedves Kérdező!Dettó ugyanígy érzek énis, nem teremtek kapcsolatot emberekkel, mondjuk ki, idegesít a jelenlétük, viszont ha együtt kell működni, akkor ami tőlem telik igyekszem megtenni. Nyilván ekkor is látni fogják rajtad mások, hogy nem vagy az a csapatban dolgozós típus, de legalább megpróbálod. Én amióta így csinálom nem kapok kritikát csak néha-néha megjegyzik, hogy lehetnék nyitottabb. Oké, lehetnék, de nem vagyok. A lényeg, hogy lehetsz nyugodtan elzárkózott, idegesíthet is mások jelenléte, de egyvalamit javaslok: mindig legyél és maradj barátságos, akkor nem fognak csesztetni, lenézni meg kritizálni.
2017. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!