Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Férfi létemre, lehet hogy...

Férfi létemre, lehet hogy nőként gondolkozom? Van ilyen?

Figyelt kérdés

26 vagyok, nemrég túl egy szakításon, ami a padlóra csapott rendesen. Azóta keresem önmagam.

Pár hete az egyik haverom mondta h elég nőiesen gondolkozom. Megragadott a dolog, mert lehet van benne valami.

Pl az is, hogy lányokkal sokkal hamarabb kialakítok egyfajta baráti kapcsolatot, van akivel már évek óta tart, mindennemű szexuális dolog nélkül.

Az ismerkedés során elég nagy, falat építek magam köré, nehezen oldódok fel, és gyakorta kissé lekezelő vagyok.

De érdekes, mert egy kapcsolatban viszont teljesen máshogy viselkedem.

Több hosszú, komoly kapcsolatom volt már.

Van szövegem, bármiről tudok beszélni sokat, de valahogy egy randin pl nem tudok igazán közel kerülni a lányhoz, csak akkor ha látom rajta, hogy vonzódik felém. Ha ez nincs meg, és közömbös a csaj (semleges) akkor nem tudok kezdeményezni sem egy érintést, sem lelki témákat.

Noha a környezetemnek soha nem mutatom ki, és sajnos eddig egyik kapcsolatomban sem nyíltam meg ennyire, de nagyon érzelmes vagyok. Mióta a csajom lelépett, majdnem minden nap sírok, és az én hibámnak tartom. Harcolok magammal h "bzdmeg, ezt magadnak csináltad, ittvan, old meg egyedül...."



2017. márc. 7. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Nem nőként goldolkozol te, csak egy érzelgős, kissé nyavalygós férfiként.
2017. márc. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

értem.

és mi a megoldás, hogy összeszedjem magam?! Hogyan tudnék változtatnia gondolkodásmódomon, és kissé kizárni az érzelgős lelki "nyomorultságot" ?

2017. márc. 7. 08:18
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Miért akarod kizárni? Te ilyen vagy, ez nem baj. De egyébként elhatározás kérdése, ha össze akarod szedni magad mondjuk egy szakítás után.
2017. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

mert ez sehova sem vezet...mintha úgy akarnék ismerkedni, hogy a homlokomra van írva h lúzer.

Ez, hogy lelkiismeretes vagyok, a z ismerkedés első szakaszában egyetlen nőnek sem tetszik. Később persze már más...

2017. márc. 7. 09:53
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, hogy valóban a lelkiismeretes szót akartad-e használni, az mást jelent. Inkább lelkizős, nem? Amúgy később se annyira más, hosszú távon azt se szeretik, még ha néha igénylik is. A lényeg, hogy csínján kell bánni vele.


Tuti tippet nyilván nem fogunk tudni neked adni, de szerintem jó kezdés, ha elkezdesz kevesebbet beszélgetni érzelmi témákról. Nem kell száműzni, csak tekints a lelkizésre úgy mint egy káros szokásra, pl ivászat. Néha be lehet rúgni, csak ne rendszeresen, hetente, neadjisten naponta.


Azt fogod észrevenni, hogy ha nem beszélgetsz állandóan érzelmi dolgokról, akkor előbb-utóbb a gondolataidban is helyreáll az egyensúly, és abbamarad a folytonos filózás, szarságok elemezgetése, satöbbi. Ez segít két lábbal a földön állni.

2017. márc. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

És attól még, hogy érzelgős már nőies?

Mivan?

Nő vagyok, és semmi közöm az érzelgősséghez.

Az ambíciózusság, a büszkeség jellemző rám.

Gondolkodj bárhogy férfi maradsz.

2017. márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy nehéz élethelyzetben keresed önmagad és panaszkodsz, az nem tesz nőiessé. Ha valaki nem felszínes kapcsolatokban él, hanem komolyan gondolja, aztán vége lesz, és utána nem ugrik fejest egy másikba, az sem teszi nővé.

Beszéld ki magadból a dolgot, sportolj, és idővel elmúlik ez a negatív lelkiállapot (ami ismétlem, nem nemhez kötött).

2017. márc. 12. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Csak érzékeny a lelked. Nekem is mondták, mert nagyon szeretem az állatokat. Ahogy az előzőek mondták, nem kell túlzásba vinni a lelkizést, de az sem jó, ha hideg természetűvé válsz, az érzéketlenség gyakran bunkósághoz vezet. A négy fal között kisírod a szakítás fájdalmát, tanulsz a hibáidból és lépsz tovább egyet az ismerkedés felé.
2017. márc. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

utsó:

ha ilyen egyszerű lenne...:(

csak úgy érzem, hogy tellnek az üres hónapok, és nem tudok előrébb lépni...mintha üresben forognék.

2017. márc. 19. 16:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Téged a padlóra csapott? Én 24 vagyok és nekem még barátnőm sem volt
2017. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!