Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudtok ajánlani ezen problémák...

Tudtok ajánlani ezen problémákra megoldást, mentális egészséggel kapcsolatos gyakorlatokat?

Figyelt kérdés

A következő problémáktól szenvedek (de anyagi okokból nem állt módomban szakemberhez fordulni):


- abnormális mértékű, kezeletlen krónikus stressz


- halogatás. (a feltornyosult elmaradások, és kötelességek bénítóan hatnak rám, ami csak fokozza a helyzetet, és a krónikus stresszes állapotot. Legrosszabb hatással azon körmömre égett kötelességek vannak rám, amiken nincs lehetőségem változtatni (anyagi dolgok), viszont így csak súlyosbodnak)


- figyelemzavar (felnőttkori ADHD)


- életviteli problémák


- feloldatlan, feldolgozatlan események a tudatalattiban (volt, h kiraboltak, volt, hogy igazságtalanságok értek, amiken úgy érzem nem tudtam túl tenni magam. Lehet egyéb dolgok is vannak felgyűlve)


- krónikus depresszió


- a fentiekből adódóan rendszeresen rossz minőségű alvás, rossz álmok, stb.



Úgy gondolom, hogy életem rendezésével, és a gyakorlatban használható mentális gyakorlatokkal közelebb kerülnék a megoldáshoz.


Tudom, hogy vannak technikák, amikkel a fent említett dolgokból fakadó mentális állapotok javíthatóak, de nem ismerem ezen technikák gyakorlatát, csak érintőlegesen az elméletét. Ezek közül vannak olyan technikák is, amit a "betegnek" meg szoktak tanítani, és otthon, vagy egyedül is tud gyakorolni. Na engem ilyen gyakorlatok érdekelnének.


Tisztában vagyok azzal is, hogy nincs olyan gyakorlat a világon, ami helyettem oldaná meg az aktuális gondokat, én csak képessé akarok válni arra, hogy az élet megpróbáltatásait fel tudjam dolgozni, helyén tudjam kezelni, és meg tudjak velük birkózni. (mielőtt végleg bekattannék)


Köszönöm.



2017. márc. 8. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálad mennyire lehhet megoldás.

http://www.youtube.com/results?search_query=pszichofitness

2017. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Heti hèt nap futàs minimum fèl óra.

A nincs időm az csak duma.

Pèldàul ide irogatni van.

Rengeteg vitamin főleg b1 b6 magas dózisban.

Omega 3.

Q10

Magnèzium

Futàs utàn forró fürdő.

Ès mindig gondolj arra hogy egèszsèges vagy.Ha nem teràpiàzol ezek talàn enyhitik a problèmàdat.De a gyökerèt nem fogjàk megoldani.

2017. márc. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A videót meg fogom nézni, valamint a második hosszászóló tanácsait is megfogadom, megalapozottnak, és jó ötletnek tartom :-)


Valami olyasmire gondoltam, amit azóta láttam: Mi a helyzet például az autogén tréninggel?


Kicsit más jellegűek:Meditáció bizonyos fajtái, tai chi, jóga? Ezeket érdemes lehet elkezdeni gyakorolni?


Első sorban konkrétan a gyakorlati részére szeretnék segítséget kérni tőletek, hisz nagyvonalakban "hallottam-már-róla" módon ismerem ezeket, de normális leírásokat a "hogyan"-ra nem találtam még.


Ha valakinek van még ötlete, hálásan megköszönném, addig is a már javasolt dolgokat megpróbálom.

2017. márc. 11. 09:46
 4/4 anonim válasza:
Nekem feltételezhetően "valamilyen" fokú ADHD-m van. Ami fontos, fokozatosan edzeni az agyat, pl. Agykontroll, vagy egyéb módszereket bevetni.
2017. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!